Informacje z dróg

15.03.2021

08:47

Informacja SKM Trójmiasto: Uszkodzona sieć trakcyjna na stacji Reda. Pociągi pomiędzy Rumią a Redą kursują po torze nr 1 w obu kierunkach. Na odcinku Gdynia Chylonia - Wejherowo - Gdynia Chylonia, możliwe opóźnienie pociągów do około 15 minut.

12.03.2021

08:27

Tym razem informacje rozpoczynamy od Redy Pieleszewo, gdzie na krajowej szóstce doszło do wypadku. Wedle wstępnych informacji jedna osoba została poszkodowana. Tam , na pasie prowadzącym do Wejherowa, ustawia się coraz większy korek. Kto może, niech omija tę trasę. Z zatorem mamy tez do czynienia w Rumi - kolejka pojazdów stoi o wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu drogi krajowej numer 6 aż do Janowa. Na swoja kolej trzeba także nieco odczekać przy zjeździe z obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Jedynkę wrzucamy także na krajówce na wysokości Gościcina, zarówno jadąc w kierunku Wejherowa jak i Lęborka.

05.03.2021

07:07

Informacja od Czytelnika: Górka wyjazd z Wejherowa w kierunku Krokowej tir nie może podjechać

04.03.2021

09:23

Spokojniej zrobiło się na drogach regionu. Na krajowej szóstce na wysokości Gościcina postoimy jedynie na czerwonych światłach. Większych utrudnień nie napotkamy w Wejherowie – redukujemy biegi jedynie na Rzeźnickiej. Z jedynym korkiem, jakim mamy do czynienia na trasach regionu, to doga krajowa numer 6 w Rumi – postoimy chcąc dojechać do węzła Janowo na obu pasach. Tam przyda się sporo cierpliwości.

08:26

Wracamy do zdarzeń sprzed ponad godziny. Nie ma już utrudnień na ulicy Wejherowskiej w Szemudzie gdzie doszło do kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie ma poszkodowanych także w przypadku pożaru samochodu w w Kębłowie - tam okazało się, że z silnika wydobywał się dym bez ognia. Jeśli chodzi o ruch na trasach, to rośnie korek na krajowej szóstce na wysokości Gościcina w kierunku Wejherowa. Na ulicach tego miasta zwalniamy na Chopina jadąc w kierunku szóstki, a przytyka się ulica Hallera. Sporo cierpliwości przyda się kierowcom, którzy postanowili podróżować drogą krajową numer 6 w Rumi. Korki tworzą się przy dojeździe do Janowa, zarówno od strony Trójmiasta jak i Redy.

07:21

To był intensywny poranek dla służb ratunkowych z Nordy. Przed godziną 7:00 w Szemudzie na ulicy Wejherowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Tam trzeba liczyć się z zatorem. Strażacy interweniowali także w Kębłowie, gdzie na ulicy Wiejskiej doszło do pożaru samochodu. Jeśli z kolei chodzi i sytuację na innych trasach regionu, to gęsto zaczyna się robić na krajowej szóstce na wysokości Gościcina w obu kierunkach. Pojazdów przybywa też na ulicy Jana III Sobieskiego w Wejherowie. W Redzie jedynkę wrzucamy na Gniewowskiej w kierunku Rumi. A w Rumi korek w kierunku Gdyni zaczyna się już przed wiaduktem nad torami kolejowymi na drodze krajowej numer 6 i kończy dopiero na wysokości prac budowlanych przy węźle Janowo. Tym samym stoją ulice Dąbrowskiego i Pomorska w kierunku ronda Unii Europejskiej i Hutnicza w kierunku gdyńskiego portu. Postoimy w kolejce na ulicy Chrzanowskiego w Kosakowie w kierunku ronda na skrzyżowaniu z ulica Żeromskiego.

06:55

W Kębłowie na ulicy Wiejskiej doszło do pożaru samochodu. Możliwe utrudnienia.

06:53

Szemud, ulica Wejherowska. Zderzenie dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie w jednym z pojazdów została zakleszczona osoba.

18.02.2021

09:32

W Wejherowie więcej samochodów napotkamy na ulicy Szkolnej, przytyka się Rzeźnicka i Wniebowstąpienia w kierunku centrum oraz Hallera. Przypominamy, że zamknięty jest odcinek ulicy Strzeleckiej w Wejherowie od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. W Redzie zderzak w zderzak powoli podjeżdżamy ulicą Pucką do skrzyżowania z Wejherowską i Gdańską, na wjazd na krajową szóstkę czekamy na Łąkowej i Gniewowskiej. W Rumi rośnie kolejka samochodów na drodze krajowej na wysokości Janowa na pasie prowadzącym w kierunku Redy.

08:26

Spiętrzenia spodziewać się trzeba na krajowej szóstce na wysokości Gościcina jadąc w kierunku Wejherowa. Kolejka pojazdów ustawił się także na ulicy Zamostnej w Bolszewie w kierunku wspomnianej szóstki. Nieprzejezdna jest już odcinek ulicy Strzeleckiej w Wejherowie od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. Wyznaczono objazd, który prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach – skrzyżowanie Wejherowska-Luzińska. W Wejherowie nie rozpędzimy się także na Chopina w obu kierunkach na całej długości tej trasy. W Redzie zwalniamy na Gdańskiej w kierunku Pucka na wysokości kościoła, w Rumi z kolei zatyka się wiadukt nad torami kolejowymi oraz ulice Pomorska i Dąbrowskiego w kierunku ronda Unii Europejskiej oraz ulica Sabata.

07:28

Wiadomości drogowe zaczynamy od przypomnienia, iż na dzisiaj zaplanowano zamkniecie ulicy Strzeleckiej w Wejherowie, a dokładnie odcinek od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem. Wyznaczono objazd, który prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach – skrzyżowanie Wejherowska-Luzińska. Pasażerowie PKS Gdynia oraz MZK Wejherowo muszą liczyć się ze zmianami w rozkładzie jazdy. Szczegóły można przeczytać na portalu nadmorski24.pl.

Jeśli chodzi o sytuację na drodze, to tłoczno jest na skrzyżowaniu Zamostnej i Leśnej w Bolszewie. Podobnie jest na Jana III Sobieskiego w Wejherowie i Fryderyka Chopina w kierunku krajowej szóstki. Jeśli chodzi o tę główną trasę regionu, to przytyka się ulica Gdańska w Redzie na wysokości kościoła w obu kierunkach. W Rumi korki ustawiły się na Pomorskiej i Dąbrowskiego w kierunku ronda Unii Europejskiej i dalej postoimy także na ulicy Hutniczej w kierunku gdyńskiego portu. Kolejka pojazdów rośnie też na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chylonii.

17.02.2021

10:52

Utrudnienia na drodze nr 218. Bardzo śliska nawierzchnia, szczególne utrudnienia dla samochodów ciężarowych. Zablokowany pas w kierunku Krokowej.

07:26

Rośnie kolejka pojazdów na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni, za to pozostałym odcinkiem drogi krajowej numer 6 można podróżować bez większych utrudnień. W Rumi przytyka się skrzyżowanie ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Wzmaga się także ruch na Dąbrowskiego i Pomorskiej przed rondem Unii Europejskiej na pasach w kierunku Gdyni. W Redzie lekkie spowolnienie możemy napotkać na ulicy Łąkowej w obu kierunkach. W Wejherowie z kolei zatorów możemy się spodziewać na Jana III Sobieskiego oraz Rzeźnickiej. Tłoczno jest na rondzie na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, 3 Maja i Sienkiewicza.

16.02.2021

08:31

Wydłuża się korek na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni. Przytyk się także ulica Morska w Gdyni na dojeździe właśnie do zjazdu na obwodnicę. W Rumi zwalniamy na dojeździe do skrzyżowania Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Redzie redukujemy biegi zbliżając się do skrzyżowania z Obwodową jadąc ulica Gdańską w obu kierunkach. W Wejherowie przyhamować trzeba na Strzeleckiej przy 3 Maja oraz na Chopina w kierunku krajowej szóstki.

11.02.2021

15:24

Kierowcy postoją w Kosakowie na Derdowskiego. Przytyka się Sabata w Rumi i Hutnicza. Tłoczno na Dąbrowskiego. W Wejherowie trzeba uzbroić się w cierpliwość na 12 Marca, Batalionu Morskiego i Puckiej. Biegi zredukujemy także na Sienkiewicza i Ofiar Piaśnicy. Powoli tworzy się zator na Gościcińskiej Górce i na Zamostnej w Bolszewie. Przytyka się Słoneczna. Zator jest także na Wilczka w Luzinie przy skrzyżowaniu.