Informacje z dróg

16.10.2020

09:26

Bez większych trudności podróżować można regionalnym odcinkiem drogi krajowej numer 6 - jedynie w Rumi czeka nas spowolnienie na wysokości Janowa gdzie trwa budowa węzła integracyjnego. Spokojnie jest także na ulicach Wejherowa, więcej samochodów pojawia się jedynie w okolicy ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. W kolejce, choć stosunkowo niezbyt długiej, poczekać przyjdzie nam na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Chyloni.

07.10.2020

09:31

Informacja od Czytelnika: W Redzie drobne zatory na ul. Puckiej. Trwa frezowanie i naprawa fragmentu jezdni. Utrudnień mogą się spodziewać także pasażerowie linii MZK nr 8 z powodu braku możliwości wjazdu na pętlę Ciechocino.

01.10.2020

07:32

Przytyka się krajowa szóstka pomiędzy Lęborkiem i Wejherowem na wysokości Gościcina, podobnie jak ulica Jana III Sobieskiego oraz Chopina w Wejherowie. Coraz więcej pojazdów napotkamy na ulicy Gdańskiej i Puckiej w Redzie. Na postój w podróży trzeba się nastawić na ulicy Jana III Sobieskiego w Rumi – tam korek ustawił się od wiaduktu nad torami kolejowymi do Janowa. Sporo cierpliwości przyda się także na Dąbrowskiego i Pomorskiej jadąc w kierunku ronda Unii Europejskiej. W Kosakowie swoje odczekać trzeba na Żeromskiego i Chrzanowskiego jadąc w kierunku ronda na skrzyżowaniu tych ulic.

25.09.2020

09:27

Biegi redukujemy czekając na wjazd na rondo na skrzyżowaniu ulic Chrzanowskiego i Żeromskiego w Kosakowie. W Rumi w kolejce czekamy na Jana III Sobieskiego jadąc z obu kierunków w kierunku budowanego węzła Janowo. W Redzie sznur samochodów czeka na swoją kolej przy zjeździe z ulicy Puckiej na ulice Gdańską. W Wejherowie z kolei swoje odczekamy, zanim wjedziemy na drogę krajową nr 6 na Chopina, Puckiej, Ofiar Piaśnicy i Przemysłowej. Jedynkę wrzucamy także na ulicy Zamostnej w Bolszewie i na krajowej szóstce na wysokości Gościcina.

09.09.2020

09:27

Nadal w cierpliwość trzeba się uzbroić w Rumi na ulicy Jana III Sobieskiego jadąc w stronę Trójmiasta. Tam jednak korek jest już mniejszy niż godzinę temu, gdyż ciągnie się od wiaduktów nad torami kolejowymi do Janowa. Zwalniamy także na dojazdach do Ronda Jana Pawła II. W Wejherowie zderzak w zderzak jedziemy ulica 3 Maja od 1 Maja aż do ronda. Tłoczno jest na Strzeleckiej w stronę centrum miasta i na ulicy Rzeźnickiej. Przybywa też samochodów na krajowej szóstce pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem w obu kierunkach.

08.09.2020

08:26

Spore korki po godzinie 8:00 na wysokości Górki Gościcińskiej. Na DK6 w mieście bez problemów, te widać w centrum na Sobieskiego, Rzeźnickiej, 12 marca, Sikorskiego. W Redzie przy Łąkowej nieco więcej zamieszania. W Rumi bez zmian, tych najlepsze – wciąż korki na wysokości wiaduktu. W centrum zderzak w zderzak o poranku przejedziemy Pomorską i Dąbrowskiego u wlotu na Hutniczą. Im bliżej Trójmiasta tym więcej aut na Hutniczej. Ściągniemy nogę z gazu na wlocie na Morską od strony obwodnicy. Estakada i obwodnica będą jednak przejezdne. W powiecie puckim zredukujemy biegi w Kosakowie, Pucku czy Darzlubiu.

01.09.2020

16:21

Gęsto od pojazdów robi się na krajowej szóstce na wysokości Gościcina na trasie do Lęborka. Podobnie jest na ulicy Zamostnej w Bolszewie. W długiej kolejne czekamy na ulicy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie w kierunku drogi krajowej. Takie same trudności czekają nas na ulicy Chopina. W Rumi zderzak zderzak mozolnie jedziemy w kierunku Redy od samej Gdyni. W cierpliwość uzbrajamy się we Władysławowie na ulicy Gdańskiej i Starowiejskiej. Jeżeli chodzi o to miasto, to postoimy też na Żeromskiego.

19.08.2020

08:30

W dalszym ciągu spokojnie na DK6 w Wejherowie, podobnie jak w centrum nie widać jeszcze porannego poruszenia. Najgęściej po godzinie 8:00 będzie na Rzeźnickiej, 12 Marca czy Chopina. Większą ilość samochodów można zauważyć na głównej krzyżówce w Redzie, podobnie jak zaczyna się korkować Pucka w kierunku nadmorskich tras. Nogę z gazu ściągniemy także w centrum Rumi, gdzie największego ruchu możemy się spodziewać na Dąbrowskiego i Dębogórskiej. Bez problemów dojedziemy z Małego Trójmiasta Kaszubskiego do Gdyni. Bliżej Trójmiasta korki zaczynają się tworzyć na Puckiej i Hutniczej.

18.08.2020

08:21

Zdecydowanie większą ilość samochodów o poranku możemy zaobserwować na ulicach Redy przed głównym skrzyżowaniem i na ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. Punktowo przytykać się może także trasa z Rumi do Redy w obu kierunkach jazdy. Po godzinie 8:00 tam największych utrudnieniem dla zmotoryzowanych może okazać się ulica Dąbrowskiego, choć na wysokości wiaduktu wciąż widać niewielkie utrudnienia. Poranne poruszenie da się odczuć w Gdyni przed wlotem na Obwodnicę, na ulicy Hutniczej i w okolicach Starego Obłuża. W Wejherowie zagęszcza się ruch w centrum miasta na Sobieskiego, Rzeźnickiej czy Sienkiewicza.

14.08.2020

09:32

Nadal sporo samochodów snuje się ulicą Zamostną w Bolszewie. W Wejherowie zwalniamy na ulicy Rzeźnickiej i Chopina. Całkowicie zablokowana jest ulica Pucka w Redzie, tak korek ciągnie się na długości około 3 kilometrów. Zderzak w zderzak powoli przesuwamy się także na ulicy Gdańskiej w kierunku Pucka. W Rumi lepiej omijać ulice Dąbrowskiego oraz Starowiejską, a w Kosakowie zapełnia się ulica Żeromskiego. Niższe biegi wrzucamy także na drodze nr 216 na wysokości Pucka. We Władysławowie z koli na luz wrzucamy na Gdańskiej, Żeromskiego oraz Starowiejskiej. Zatory napotkamy także w Juracie i Chałupach na drodze nr 216 oraz na ulicy Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

11.08.2020

15:29

Korkuje się droga krajowa nr 6 pomiędzy Wejherowem i Lęborkiem na wysokości Gościcina. Sporo czasu ‘na luzie’ trzeba też spędzić na Zamostnej w Bolszewie. W Wejherowie cierpliwość przyda się na Ofiar Piaśnicy i Chopina jadąc w stronę krajowej szóstki, oraz na Jana III Sobieckiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Zablokowana jest ulica Pucka w Redzie w obu kierunkach. W Rumi z kolei stoimy od Janowa niemal do wiaduktu na Jana III Sobieskiego. Lepiej także omijać Kosakowo, a szczególnie ulice Derdowskiego i Żeromskiego jadąc w kierunku Pierwoszyna. Klimatyzacja przyda się także kierowcom i pasażerom stojącym w kolejce ze zjazdu z Półwyspu Helskiego do Władysławowa. W tym mieście zderzak w zderzak posuwamy się powoli również na Żeromskiego. Podobnie jak na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze.

09:31

Coraz więcej kierowców wsiada w swe maszyny i wyjeżdża na nadmorskie trasy powiatu puckiego. Zwalniamy w nadbałtyckich kurortach w ciągu drogi nr 215 w Karwi, Jastrzębiej Górze, Rozewiu, Chłapowie. W tej miejscowości przytyka się także ulica Władysławowska. We Władysławowie hamujemy przed wjazdem na rondo główne. Jeśli chodzi o drogę nr 216 to redukujemy biegi w Chałupach, Kuźnicy i przy wjeździe do Helu. Spore utrudnienia czekają kierowców jadących ulicą Pucką, w Redzie, tam korek ma już około 3 kilometry.. Zakorkowany jest także wiadukt na krajowej szóstce w Rumi.. W Wejherowie natomiast nie rozpędzimy się na Rzeźnickiej, Puckiej i Granicznej.

05.08.2020

08:28

Coraz więcej pojazdów pojawia się na nadmorskich drogach nr 215 i 216 w nadbałtyckich kurortach - tłoczno robi się w Jastrzębiej Górze, Chłapowie, Władysławowie, Jastarni, Juracie. Przybywa też aut na ulicy Puckiej w Redzie, oraz na Gdańskiej w stronę Półwyspu Helskiego. W Rumi zwalniamy na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Wejherowie nadal gęsto na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja, a także na Rzeźnickiej, Roszczynialskiego, Hallera i Transportowej. W cierpliwość trzeba też uzbroić się jadąc ulicą Zamostną w Bolszewie.

07:29

Coraz więcej kierowców wyjeżdża swoimi pojazdami na ulice Wejherowa, nie rozpędzimy się na Chopina, 12 Marca, oraz na dojazdach do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza i 3 Maja. Przyhamować trzeba też jadąc ulicą Graniczną. Niewielki zator tworzy się na krajowej szóstce w Rumi Janowie. Sporo cierpliwości przyda się na zjeździe z Obwodnicy Trójmiasta w Gdyni Chylonii, gdzie coraz więcej kierujących czeka na swoją kolej na światłach. Jeśli chodzi o trasy nadmorskie, czyli drogę nr 215 i 216, to póki co pomiędzy nadbałtyckimi kurortami możemy przemieszczać się bez większych utrudnień.

04.08.2020

08:36

Nadal płynnie podróżujemy drogą krajową nr 6 na całym odcinku tej trasy w naszym regionie. Ale warto zauważyć, że pojazdów przybywa na ulicy Gdańskiej w Redzie. Coraz więcej aut pojawia się także na ulicy Puckiej. W Wejherowie na zator natkniemy się na Batalionu Morskiego, Puckiej i Sienkiewicza. W Rumi zwalniamy na Starowiejskiej. Wzmaga się również ruch w okolicach głównego ronda we Władysławowie, nie rozpędzimy się także na Rozewskiej w Jastrzębiej Górze oraz na drodze nr 216 w Kuźnicy.