Informacje z dróg

21.05.2020

15:28

W Redzie spore utrudnienia w ruchu utrzymują się praktycznie na całej długości ulicy Gdańskiej, na jezdni w stronę Wejherowa. Zwalniamy też na Puckiej w kierunku Rekowa. W Rumi najpoważniejszych spowolnień trzeba się spodziewać na Sobieskiego, od przystanku SKM Janowo do wiaduktu. Podobnie jest na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. W Gdyni popołudniowe godziny szczytu komunikacyjnego widać już na dobre na Estakadzie Kwiatkowskiego, zwłaszcza w stronę Obłuża. Wolniej pojedziemy też Morską od Grabówka do Cisowej. Spory tłok panuje też na Hutniczej i Puckiej. Na razie względny spokój panuje za to na Obwodnicy Trójmiasta. Może przytykać się dojazd krajową szóstką do Wejherowa od strony Pieleszewa. Sporo aut można też napotkać na Przemysłowej, Chopina, Sobieskiego i 3 Maja. Zagęszcza się ruch na ulicy Zamostnej w Bolszewie. Podobnie jest na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę w stronę Lęborka, wolniej pojedziemy przede wszystkim przy podjeździe pod Górkę Gościcińską. Więcej aut można zauważyć na wojewódzkiej 213-stce od Żarnowca do Krokowej. Nad samym morzem, na 215-stce, większy ruch da się dostrzec w okolicach Karwi i Jastrzębiej Góry. We Władysławowie wolniej pojedziemy Gdańską i Drogą Chłapowską. Z kolei jadąc w stronę Helu przez półwysep, zwalniamy przede wszystkim przy dojeździe do Chałup i Jastarni.

13.05.2020

07:27

Powoli rozkręca się ruch na ulicach Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. To samo można powiedzieć o Chłopskiej w Kębłowie oraz Wilczka i Młyńskiej w Luzinie. Coraz więcej aut da się też zauważyć na Pomorskiej w Gniewinie. Na razie dość sprawnie można pokonać krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa. Zwalniamy przede wszystkim przed przejazdem kolejowym w Bożympolu, a także w Strzebielinie i Gościcinie. Póki co, dość spokojnie jest na ulicach Wejherowa. Tradycyjnie o tej porze, zwiększony ruch panuje na Sobieskiego i 3 Maja. Chwila postoju będzie też konieczna przy zjazdach na krajówkę, przede wszystkim na Ofiar Piaśnicy i Rybackiej. W Redzie najwięcej pojazdów można napotkać na Puckiej, a w Rumi – przy dojeździe do ronda u zbiegu Kosynierów, Ceynowy i Dębogórskiej. Dość sprawnie można dojechać krajową szóstką do Gdyni i dalej przemieszczać się w stronę centrum. Większe natężenie ruchu panuje głównie na północy miasta – na Unruga, Śmidowicza i Płk. Dąbka. Utrudnień nie ma za to na Obwodnicy Trójmiasta. Zwalniamy przy zjeździe z Drogi przez Łąki na Rumską w Kosakowie. Punktowe spowolnienia są też możliwe na odcinku między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Większych niedogodności drogowych nie ma, póki co, ani w Pucku, ani we Władysławowie.

11.05.2020

08:28

Może nieznacznie przytykać się dojazd do Wejherowa ulicą Szkolną od strony Bolszewa. W samym mieście jest dość spokojnie. Tranzytowa szóstka może się korkować na odcinku od Chopina do Rybackiej. Zwalniamy też na Sobieskiego i Roszczynialskiego. Zagęścił się ruch na Chłopskiej w Kębłowie i Wilczka w Luzinie. Względny spokój panuje na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Większe spowolnienie jest odczuwalne jedynie między Kębłowem a Gościcinem. W Redzie, podobnie jak przed godziną, nie ma poważniejszych utrudnień w ruchu. Redukcja prędkości na pewno przyda się na Gniewowskiej. W Rumi natomiast najwięcej aut da się dostrzec na Sobieskiego, u wylotu Sabata. W Gdyni utrzymuje się spore poruszenie na Hutniczej, przede wszystkim na jezdni w stronę estakady. Dość sprawnie da się dojechać do śródmieścia zarówno ulicą Janka Wiśniewskiego, jak i Morską. W centrum największe poruszenie panuje na ulicach Władysława IV i Jana z Kolna. Spokojnie jest za to na Obwodnicy Trójmiasta, gdzie poza spowolnieniem przy zjeździe na wspomnianą Morską w Chyloni nie ma praktycznie żadnych utrudnień. Może przytykać się trasa między Rewą, Mostami a Pierwoszynem. Na wojewódzkiej 213-stce zwalniamy przede wszystkim w Połczynie. Natomiast w Pucku największego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na ulicach Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie przybyło pojazdów na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej.

08.05.2020

09:36

Nieco większe poruszenie na 216 w kierunku morza. Tu nogę z gazu ściągniemy na wysokości Sławutówka i Celbowa, podobnie jak korkować się może objazd Mrzezinem, Smolnem i Żelistrzewem. Widać też spory ruch w Jastrzębiej Górze i Karwi. Przekłada się to z kolei na zmniejszony ruch w powiecie wejherowskim. Bez problemów przejedziemy przez Redę i Rumię. W Rumi czekać nas będzie tylko przystanek na wiadukcie i przy krzyżówce z Dąbrowskiego i Starowiejską. W Gdyni nieco nam się ten ruch rozłożył, ale wciąż poczekamy dłużej na przejazd Hutniczą i widać spowolnienie na estakadzie u wlotu na Obwodnicę. W Kierunku Lęborka od Wejherowa spore zamieszanie na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie w obu kierunkach jazdy.

07.05.2020

09:35

Ruch w naszym regionie stopniowo maleje. Większej ilości samochodów możemy się jeszcze spodziewać na Hutniczej w Gdyni, ale zdecydowanie uspokoiła nam się sytuacja na trasie prowadzącej do centrum i na zjeździe z Obwodnicy na Morską. W Rumi bez problemów przejedziemy wiadukt, a nogę z gazu ściągniemy jedynie punktowo w centrum na Starowiejskiej, Kosynierów czy Dąbrowskiego. Spokój też w Redzie i na Puckiej. Tak spokojnie dojedziemy do Wejherowa gdzie krajowa 6-stka będzie nas spowalniała na światłach i w okolicach Górki Gościcińskiej. W powiecie puckim utrudnienia jedynie przy zjeździe na Celbowo.

06.05.2020

09:38

Ruch zagęścił się o poranku w okolicach Starowiejskiej w Rumi, ale też widać sporą ilość samochodów na wiadukcie. Trasa z Redy do Rumi i odwrotnie w dalszym ciągu przejezdna, podobnie jak nieco uspokoiła się sytuacja na Gdańskiej przed główną krzyżówką z Pucką. W Wejherowie z kolei nieco więcej samochodów na drodze krajowej numer 6, w centrum widać, że sporo z nas podróżuje takimi ulicami jak Przemysłowa, 12 Marca i Sienkiewicza. Widać, że ruch odpuścił na Górce Gościcińskiej i Zamostnej w Bolszewie. W Gdyni zaczyna się korkować zjazd z Obwodnicy Trójmiasta, ale jej pozostałe fragmenty, podobnie jak o poranku są przejezdne. Korki odpuszczają też na Hutniczej i na drodze do oraz z centrum Gdyni.

05.05.2020

16:26

Coraz więcej samochodów jedzie krajową szóstką w stronę Lęborka, zwolnić trzeba tradycyjnie na wysokości Gościcina. Po ulicach Wejherowa można jeździć płynnie, postoimy jedynie na czerwonych światłach. Ruch płynnie odbywa się także na ulicach Redy, natomiast w Rumi jedynkę wrzucamy na Jana III Sobieskiego jadąc od strony Gdyni. Sporo pojazdów porusza się także ulicą Dąbrowskiego w stronę centrum miasta. W Gdyni nie rozpędzimy się na ulicy Hutniczej na pasach prowadzących w stronę ulicy Puckiej, oraz na Estakadzie Kwiatkowskiego w stronę Obłuża.

15:23

Sporo kierowców podróżuje krajową szóstką w stronę Lęborka, zwolnić trzeba na wysokości Gościcina. Po ulicach Wejherowa można jeździć w miarę płynnie, więcej samochodów napotkamy na ulicy Chopina i Świętego Jana. W Rumi korkuje się ulica Jana III Sobieskiego na dojazdach do wiaduktu. W Gdyni spore zatory napotkamy na ulicy Hutniczej jadąc w kierunku ulicy Puckiej z obu stron.

Przypominamy, że na ulicy Reja w Redzie do 12 maja, będzie prowadzona naprawa kanału sanitarnego w trybie awaryjnym. W związku z tym, w godzinach 7:00-16:00 droga będzie zamknięta na całej szerokości i nie będzie możliwości przejazdu.

27.03.2020

16:20

Piątkowy ruch na drogach na szczęście nie wygląda najgorzej. W Gdyni bez zmian, wolniej pojedziemy na Starym Obłużu i na estakadzie w tej części miasta, podobnie jak przytyka się Hutnicza od strony Pomorskiej, widać, że ostatnie dni sprawiły, że ten popołudniowy ruch w Trójmieście jest mniejszy. W Rumi spokojnie, jak o poranku, jedynie utrudnienia na skrzyżowaniach i możliwie punktowe spowolnienia na wysokości wiaduktu. Gorzej sprawa wygląda w Redzie gdzie zauważymy sporo samochodów Najwięcej - na głównym skrzyżowaniu i zakorkowanej ulicy Puckiej w kierunku nadmorskich tras. W Wejherowie na krajowej 6-stce powrót do domów może się nieco wydłużyć. Nie będzie jednak problemu z płynnym przejazdem centrum.

15:22

Dość gęsto prezentuje się piątkowe popołudnie na ulicach naszego regionu. Gęsto w Gdyni, przytyka się estakada od strony Obłuża i zjazd z Obwodnicy Trójmiasta. Większej ilości samochodów można się także spodziewać na Hutniczej, tutaj najwięcej czasu stracimy od strony Pomorskiej w Rumi. W samej Rumi największych korków możemy się spodziewać na Dąbrowskiego, Starowiejskiej i Gdańskiej.Spokojnie z kolei między Redą a Rumią, w centrum Redy korkować się będzie jedynie ulica Pucka i nogę z gazu możemy ściągnąć przed główną krzyżówką. O porannych pustkach nie można już mówić w Wejherowie, zdecydowanie na krajowej 6-stce przybyło samochodów ale ruch będzie odbywał się płynnie. W centrum miasta najgęściej będzie na 3 Maja czy 12 Marca. Bez większych utrudnień w kierunku Lęborka na wysokości Górki Gościcińskiej.

09:30

Bez szczytu komunikacyjnego na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego. W Redzie wciąż utrzymuje się utrudnienia na Puckiej w kierunku nadmorskich tras, choć i tam uch powoli odpuszcza. Wolniej przejedziemy także Łąkową przy zjeździe na Gdańską. W Rumi uspokoiła się sytuacja na wiadukcie i w centrum miasta, gdzie tylko w niektórych miejscach widać poranne poruszenie. Gdynia: tutaj jeszcze utrzymują się poranne korki. Najbardziej widoczne są na wysokości zjazdy z Obwodnicy i Hutniczej. Zupełnie inna sytuacja panuje w Wejherowie, gdzie ruch całkowicie nam się uspokoił. Wolniej przejedziemy jedynie okolice Górki Gościcińskiej na krajowej 6-stce.

08:27

Ruch się nieco zagęścił, choć w dalszym ciągu odbywa się płynnie. W Gdyni wciąż będzie problem z płynnym przejazdem zjazdem z Obwodnicy na Morską, tak samo jak dojazd do Gdyni Głównej, którzy będzie się przytykał punktowo na trasie od Rumi. Wolniej przejedziemy też Stare Obłuże. W Rumi gęściej na wysokości wiaduktu i na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Starowiejskiej, poza tym większość ulic nie będzie sprawiała większych problemów. Tak samo Reda, największego ruchu można się spodziewać jak zawsze o poranku na Łąkowej i głównym skrzyżowaniu, choć i Pucka w kierunku nadmorskich tras wygląda już na solidnie zakorkowaną. Wejherowo - bez zmian. Panuje tutaj w miarę cisza i spokój, nogę z gazu ściągniemy jedynie na światłach i na krajowej 6-stce na wysokości Gościcina. Poza tym, w centrum wolniej przejedziemy przez Sobieskiego czy 12 Marca.

07:29

W Trójmieście o poranku punktowe spowolnienia. Przytyka się zjazd z Obwodnicy na Morską i już zaczyna być widoczne poranne poruszenie. Poza tym, pozostałe ulice w Gdyni, powoli budzą się do życia. Piątek na ulicach Rumi wydaje się dość spokojny. Większej ilości aut o poranku możemy się spodziewać na wiadukcie, Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Oprócz tego główna i objazd Kosynierów, Morską i później Obwodową będzie przejezdny. Kłopoty z płynnością ruchu zaczną się przed głównym skrzyżowaniem i na łączniku z Łąkową Pucka w kierunku nadmorskich tras zaczyna stwarzać problemy kierowcom. Póki co - jedynie punktowe. W Wejherowie na głównej krajowej 6-stce największego ruchu należy się spodziewać przy krzyżówce z Batalionu, później jedynie na wysokości Górki Gościcińskiej. W centrum miasta poranek dość spokojny, choć

26.03.2020

15:24

Rozpoczynają się popołudniowe utrudnienia. W Gdyni nogę z gazu ściągniemy punktowo na całej długość od Gdyni głównej do Rumi, ale nie powinno być to o tej porze zbyt uciążliwe dla kierowców. Poza tym, wolniej przejdziemy Hutniczą i Pułkownika Dąbka. Estakada blokuje się przy zjeździe z Obwodnicy. W Rumi największe utrudnienia będą na Dąbrowskiego i Starowiejskiej, wiadukt pozostaje przejezdny w obu stronach jezdni. Podobnie pusto na trasę Reda-Rumia. Tam zwolnimy jedynie przed głównym skrzyżowaniem i przy łączniku z Łąkową. Pucka w kierunku nadmorskich tras nie wygląda jeszcze o tej orze na zakorkowaną. Korków brak też w Wejherowie. Krajowa 6-stka w centrum nie stwarza problemów, podobnie jak ulice dojazdowe. Dłuższy postój czeka nas jedynie przy przejeździe kolejowym na Sienkiewicza.

09:27

W Wejherowie wolniej przejedziemy ulicą 12 marca oraz Rybacką. Nogę z gazu będziemy musieli również zdjąć na ulicy Parkowej, jadąc w kierunku Wejherowa Głównego. Mocno zatłoczona jest wojewódzka 218-stka (Henryka Sienkiewicza) w obu kierunkach. W Bolszewie sporo samochodów jest na ulicy Zamostnej. W Redzie wolniej przejedziemy ulicą Pucką, w obu kierunkach oraz Gniewowską u wlotu ulicy Gdańskiej. Jeśli chodzi o Rumię to zwolnić musimy na Jana III Sobieckiego ( skrzyżowanie z ulicą Graniczną) oraz w okolicy ronda. Bardzo duży ruch da się zauważyć na Kwiatowej (na obu pasach ruchu). W Pucku zakorkowana jest ulica Helska w kierunku Celbowa oraz Żarnowiecka. Zwolnić musimy także na Wejherowskiej (w kierunku Ronda Solidarności). W trójmieście nogę z gazu standardowo zdjąć musimy na ulicy Morskiej w kierunku Gdyni oraz na skrzyżowaniu Morskiej z Kartuską. Na reszcie dróg panuje póki co względny spokój.