Informacje z dróg

29.06.2020

07:29

W Wejherowie zwalniamy dość mocno na 12 Marca, przy dojeździe krajowej szóstki. Przybywa też aut na Sobieskiego i 3 Maja. Może lekko korkować się dojazd do miasta ulicą Szkolną, czyli od strony Bolszewa. W Bolszewie zwalniamy też na Zamostnej. A jeśli chodzi o krajową szóstkę między Lęborkiem a Wejherowem, na tej arterii nie ma większych utrudnień. Punktowe i niegroźne spowolnienia są możliwe w Bożympolu, Strzebielinie i Gościcinie. Dość spokojnie jest na ulicach Redy, choć większego natężenia ruchu trzeba się już spodziewać na Gdańskiej w okolicach skrzyżowania z Obwodową. Z kolei w Rumi może już przytykać się Starowiejska, ale też nigdzie nie ma poważniejszych korków. Na północy Gdyni rośnie ruch na ulicach Płk. Dąbka i Unruga. Podobnie jest już na całej długości Hutniczej w stronę estakady. Na razie w miarę płynnie można się poruszać Morską w stronę centrum. Z miejscowymi spowolnieniami trzeba się za to liczyć na Janka Wiśniewskiego. Jeśli chodzi o Obwodnicę Trójmiasta, ruch odbywa się bez poważniejszych zakłóceń. Te mogą się pojawić tylko na Wielkim Kacku i Kowalach. Przytyka się nieco skrzyżowanie Kaszubskiej z Rumską w Pierwoszynie. Coraz więcej aut da się dostrzec na Wejherowskiej w Pucku. Podobnie jest na Dworcowej w Gnieżdżewie. We Władysławowie można na razie cieszyć się porannym spokojem na ulicach. Całkiem płynnie można też poruszać się wojewódzką 215-stką wzdłuż linii brzegowej, a wyjątkiem może być dojazd do Karwi od strony Karwieńskiego Błota. Trasa wzdłuż Półwyspu Helskiego na razie świeci pustkami.

26.06.2020

09:27

Coraz więcej aut da się zauważyć w okolicach Karwi, Jastrzębiej Góry i Chłapowa. We Władysławowie zwalniamy na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Droga przez półwysep w stronę Helu korkuje się w Chałupach, Kuźnicy, Jastarni i Juracie. Poranne utrudnienia w Pucku nie odpuszczają jeszcze na Wojska Polskiego, 10 Lutego i Wejherowskiej. Spory ruch utrzymuje się jeszcze na Zamostnej i Szkolnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, zwalniamy jeszcze w Kębłowie i Gościcinie. W Wejherowie nie odpuszczają nadal utrudnienia na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. W Redzie natomiast korkuje się skrzyżowanie Puckiej i Gdańskiej. Poza tym nie ma większych utrudnień. Utrzymuje się też dobra przejezdność krajowej szóstki w Rumi. Wolniej pojedziemy za to Dąbrowskiego i Starowiejską. Powoli można już zapomnieć o korkach na Morskiej w Gdyni, które i tak nie były szczególnie uciążliwe. Hutnicza może jeszcze się przytykać od Puckiej do estakady. Poza około kilometrowym spowolnieniem w Chyloni, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:27

Zagęścił się ruch na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Przybyło też aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, co dotyczy przede wszystkim Kębłowa i Gościcina. Większego poruszenia można się spodziewać już w śródmieściu. Zwalniamy zatem na 3 Maja, Rzeźnickiej i Świętego Jana. Krajówka w mieście przytyka się przede wszystkim przy dojeździe do wylotu 12 Marca. W Redzie coraz więcej aut przemieszcza się ulicą Pucką. Spory ruch panuje też na Gdańskiej, przede wszystkim w okolicach skrzyżowania z Łąkową. Bez większych problemów można przejechać krajową szóstkę przez Rumię. Duży ruch panuje za to na ulicach Starowiejskiej i Dąbrowskiego. Całkiem sprawnie można dojechać ulicą Morską do centrum Gdyni. Spowolnienia są możliwe tylko na odcinku od Cisowej do Chyloni. Pozytywnie zaskakuje też Hutnicza, a jedynie okolice wylotu Puckiej zmuszają do poważniejszej redukcji prędkości. Podobnie jak przed godziną, nie ma większych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta. Może korkować się odcinek między Kosakowem a Pogórzem. Zwalniamy też na Gdyńskiej w Mrzezinie. Przytyka się lekko dojazd wojewódzką 216-stką do Pucka. W samym mieście zagęścił się ruch na Helskiej i Wejherowskiej. Stopniowo korkuje się też Starowiejska we Władysławowie. Podobnie jest na Morskiej w Dębkach. Wojewódzką 215-stką na razie da się w miarę sprawnie przejechać wzdłuż linii brzegowej.

07:28

Poranek drogowy rozpoczął się już na trasie między Zelewem, Kochanowem a Kębłowem, gdzie widać całkiem spore poruszenie. Podobnie jest na ulicy Leśnej w Bolszewie. Praktycznie za to żadnych utrudnień nie ma na razie na krajowej szóstce z Lęborka do Wejherowa. W samym Wejherowie spory ruch panuje już na Przemysłowej, Ofiar Piaśnicy i Sobieskiego. Zwalniamy też przed przejazdami kolejowymi na 12 Marca, Puckiej, Sienkiewicza i Batalionu Morskiego. Poranny spokój panuje, póki co, na ulicach Redy, a ruch jest lekko spowolniony tylko przy światłach na Wejherowskiej. Również ulice Rumi są w pełni przejezdne i nigdzie nie trzeba się obwiać porannych korków. Te pojawiają się dopiero na Morskiej w Gdyni, na odcinku od Cisowej do Chyloni. Miejscowe utrudnienia są też prawdopodobne na Hutniczej, która jednak na razie jest przejezdna. Całkiem sprawnie można też poruszać się całą długością Obwodnicy Trójmiasta, zwalniając jedynie przed zjazdem w Chyloni. Nogę z gazu warto zdjąć na ulicach Gdyńskiej w Mostach i Kaszubskiej w Pierwoszynie. Niewielki ruch panuje, póki co, w Pucku. Utrudnień nie napotkamy też, jadąc 216-stką w stronę Władysławowa. Również w samym mieście nie ma niespodzianek drogowych. Powoli korkuje się za to dojazd do Karwi wojewódzką 215-stką. Zwalniamy też na tej trasie od Jastrzębiej Góry do Chłapowa.

25.06.2020

09:27

Korkuje się wojewódzka 215-stka na wysokości Karwieńskiego Błota. Tłoczno jest także nad samym morzem – w Karwi i Jastrzębiej Górze. Dojeżdżając do ronda we Władysławowie, zwalniamy już w Swarzewie. Później, na trasie wzdłuż półwyspu, redukujemy biegi w Chałupach, Jastarni i Juracie. Coraz więcej pojazdów pojawia się też na Morskiej w Rewie. Podobnie jak przez cały poranek, swobodnie można się przemieszczać krajową szóstką między Lęborkiem a Wejherowem. Zwalniamy jeszcze na Zamostnej w Bolszewie, a w samym Wejherowie sytuacja drogowa jest dość stabilna. Zagęścił się nieco ruch na Ofiar Piaśnicy i 3 Maja. Może też lekko przytykać się dojazd do miasta od strony Gowina. W Redzie utrzymuje się spowolnienie na Puckiej przy dojeździe do Ciechocina. W Rumi natomiast zwalniamy na Sobieskiego u wylotu Sabata. Podobnie jest na Dąbrowskiego. W Gdyni lekko przytyka się Hutnicza w pobliżu granicy z Rumią. Nie można za to narzekać na poważniejsze utrudnienia na Morskiej, co dotyczy obu jezdni. W śródmieściu największego ruchu trzeba się spodziewać na Warszawskiej, Władysława IV i Świętojańskiej. Poza niewielkim spowolnieniem przy zjeździe na wspomnianą Morską, nie ma praktycznie żadnych utrudnień na Obwodnicy Trójmiasta.

08:28

Przybyło nieco aut na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem, ale dotyczy to niemal wyłącznie odcinka między Gościcinem a Bolszewem. Inne fragmenty wspomnianej trasy są przejezdne. Bez większych problemów można przejechać tranzytem przez Wejherowo. Jeśli chodzi o inne ulice, zwalniamy na Sobieskiego, Przemysłowej i 12 Marca. W Redzie bez zmian, czyli spore poruszenie panuje na Gdańskiej, w okolicach dojazdu do wylotu Łąkowej. Lekko korkuje się dojazd ulicą Pucką do Ciechocina. Całkiem sprawnie nadal można się poruszać ulicami Rumi, a jedynie jadąc Sobieskiego w stronę Janowa, zwalniamy od skrzyżowania z ulicą Sabata. Podobnie jak przed godziną, całkiem pozytywnie zaskakuje kierowców Morska w Gdyni, gdzie nie tworzą się żadne poważniejsze spowolnienia. Jeśli chodzi o Hutniczą, z koniecznością redukcji prędkości trzeba się liczyć tylko w pobliżu skrzyżowań z Północą i Pucką. Na szczególnie uciążliwe utrudnienia nie można też narzekać na Obwodnicy Trójmiasta. Jedynie na wysokości Wielkiego Kacka przytyka się jezdnia w stronę Gdyni. Zagęścił się nieco ruch na wojewódzkiej 216-stce przed skrzyżowaniem w Celbowie. Zwalniamy również w okolicach stacji kolejowej w Żelistrzewie. W Pucku ze spowolnieniem trzeba się liczyć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. We Władysławowie podobnie jest na Gdańskiej i Drodze Chłapowskiej. Nad samym morzem, na 215-stce, zwalniamy w Chłapowie i Jastrzębiej Górze.

24.06.2020

09:26

Niewielkie, poranne utrudnienia są jeszcze możliwe na odcinku między Kochanowem a Kębłowem oraz na Zamostnej w Bolszewie. Jeśli chodzi o krajową szóstkę z Lęborka do Wejherowa, dość solidnie już korkuje się zjazd z Górki Gościcińskiej. Punktowych spowolnień trzeba się też spodziewać w Strzebielinie. Jeśli chodzi o ruch na ulicach Wejherowa, jest on co najwyżej umiarkowany. Więcej aut można napotkać w okolicach szpitala. Korkują się też zjazdy na krajową szóstkę, czyli końcowe fragmenty ulic Przemysłowej, Rybackiej i 12 Marca. W Redzie przybyło aut na Puckiej, w okolicach przejazdu kolejowego. Zwalniamy też na Gdańskiej w pobliżu dworca. W Rumi spory ruch utrzymuje się na Dąbrowskiego i Starowiejskiej. Może lekko korkować się też zjazd z Towarowej na krajową szóstkę. Korkuje się również dojazd do skrzyżowania Hutniczej i Puckiej w Gdyni. W miarę sprawnie można już dojechać Morską do centrum miasta. Niespodziewanych utrudnień nie trzeba się obawiać na Obwodnicy Trójmiasta, co dotyczy obu jezdni ekspresówki. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Żelistrzewem a Puckiem. W samej stolicy powiatu puckiego zwalniamy na Wojska Polskiego i Wejherowskiej. Stopniowo zagęszcza się ruch przy dojeździe do ronda we Władysławowie od strony Swarzewa. Całkiem sporo pojazdów przemierza też nadmorskie trasy, przede wszystkim wojewódzką 215-stkę w Karwi, Jastrzębiej Górze i Rozewiu.

22.06.2020

15:28

To nie jest łatwe popołudnie dla kierowców, którzy udają się z Gdyni do Rumi. Obecnie niemal całkowicie zablokowana jest krajowa szóstka mniej więcej od wysokości przejazdu pod estakadą na Morskiej w Gdyni-Chyloni, aż do wiaduktu w Rumi. Kompletny paraliż drogowy dotyczy też obu jezdni ulicy Hutniczej. Poza tym w Rumi nie rozpędzimy się na Dąbrowskiego i na Dębogórskiej. Jeśli chodzi o Gdynię, zakorkowana jest również Janka Wiśniewskiego w stronę estakady i sama estakada w kierunku północnych dzielnic. Na Obwodnicy Trójmiasta spowolnień trzeba się spodziewać na Chwarznie, Wielkim Kacku oraz między Osową a Matarnią. Ruch na krajowej szóstce z Wejherowa do Lęborka jest mocno spowolniony między Bolszewem a Gościcinem. Miejscowych utrudnień trzeba się też spodziewać w Kębłowie i Strzebielinie. W Wejherowie największe zagęszczenie ruchu panuje obecnie na ulicach Sobieskiego, 3 Maja, Rzeźnickiej i Rybackiej. W Redzie zakorkowany jest zjazd ulicą Pucką od Ciechocina do Gdańskiej. Sama Gdańska przytyka się w pobliżu dworca kolejowego. Redukcja prędkości może być też konieczna na Gniewowskiej. Całkiem spory ruch panuje na ulicach Władysławowa, przede wszystkim przy dojeździe do głównego ronda. Korkują się też ulice Starowiejska, Żeromskiego i Droga Chłapowska. Nieco spokojniej jest w Pucku, choć sporo aut da się zauważyć na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Solidnie zakorkowany jest za to przejazd ulicami Wiejską i Żeromskiego z Pogórza do Kosakowa. Nad samym morzem zwalniamy na Morskiej w Dębkach i na wojewódzkiej 215-stce w Karwi.

07:26

Zaczynamy od wciąż sporych utrudnień w Redzie. Kilkukilometrowe spowolnienie czeka na zmotoryzowanych na krajowej 6-srce w kierunku Rumi od Pieleszewa, do głównego skrzyżowania. Ruch powoli się w tym miejscu normuje, a my przypominamy o możliwości ominięcia go ulicą Drogowców. Na trasie do Gdyni nogę z gazu ściągniemy jeszcze na wysokości wiaduktu w Rumi i w samym centrum miasta. Wolniej przejedziemy Starowiejską i Dębogórską. Przed wjazdem na obwodnicę na Morską w Gdyni dłużej postoimy w Cisowej, a poza tym – ulice w Gdyni będą przejezdne. Na Hutniczej punktowe spowolnienia w obu kierunkach jazdy. W Wejherowie bez utrudnień na DK6, kilka spowolnień czeka nas jednak w mieście, na Sobieskiego, 12 Marca czy Przemysłowej. W okolicach powiatu puckiego bez obaw o płynny przejazd 218 czy 216. Jeżeli ktoś się wybiera o poranku nad morze, nieco wolniej przejedzie okolice Władysławowa i Jastrzębiej Góry.

18.06.2020

16:27

Niestety, nie poprawił się dojazd krajową szóstką do Rumi od strony Gdyni. Wspomniana arteria jest zatłoczona już od zjazdu z obwodnicy w Gdyni-Chyloni, a na nieco płynniejszą jazdę w stronę Redy możemy liczyć dopiero za rumskim wiaduktem. Zakorkowana jest również równoległa Hutnicza, a jeśli chodzi o Gdynię, wolniej pojedziemy też Chylońską, Pucką i estakadą w stronę Obłuża. Redukcja prędkości będzie też konieczna na Obwodnicy Trójmiasta, przede wszystkim od Chwarzna do Karwi, a także na Osowej i Matarni. W Redzie utrzymuje się popołudniowy zator na Puckiej, głównie na wysokości Ciechocina. Wolniej pojedziemy też Gdańską u wylotu Łąkowej. W miarę sprawnie da się przejechać tranzytem przez Wejherowo, ale nie odpuściły jeszcze utrudnienia na Sobieskiego i 3 Maja. Nogę z gazu trzeba też zdjąć na Ofiar Piaśnicy i Chopina. Jadąc krajową szóstką w stronę Lęborka, nie rozpędzimy się między Bolszewem a Gościcinem. Redukcja biegów będzie też konieczna w Kębłowie i Strzebielinie. Całkiem spory tłok utrzymuje się na nadmorskich trasach. Zwalniamy więc na Morskiej w Dębkach. Na szybką jazdę nie ma też szans w Karwi, Jastrzębiej Górze i Chłapowie. We Władysławowie przytyka się Starowiejska na wysokości portu. Wolniej pojedziemy też Gdańską i Drogą Chłapowską. Na szczęście, utrudnień nie ma na odcinku wojewódzkiej 216-stki z Pucka do Władysławowa. A w samym Pucku nadal trzeba zachować czujność na 10 Lutego i Wojska Polskiego.

17.06.2020

16:28

Utrzymuje się dość stabilna sytuacja drogowa na krajowej szóstce między Wejherowem a Lęborkiem. Utrudnień trzeba się spodziewać przede wszystkim między Bolszewem a Gościcinem. Korkuje się też skrzyżowanie z ulicami Chłopską i Wilczka na pograniczu Kębłowa i Luzina. Jeśli chodzi o Wejherowo, w korku postoimy jeszcze na Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Chopina. W Redzie trwa popołudniowe oblężenie Puckiej, od Ciechocina aż do zjazdu na Gdańską. W Rumi natomiast dość mocno korkuje się przejazd krajową szóstką od granic z Gdynią do wiaduktu w centrum. Spory ruch panuje również przy dojeździe do ronda u zbiegu Starowiejskiej, Dębogórskiej, Kosynierów i Ceynowy. Wzmożony ruch na Morskiej w Gdyni da się odczuć przede wszystkim między Grabówkiem a Chylonią i na Cisowej. Zakorkowane są też ulice Hutnicza i Pucka na całej długości. Poza tym dość mocno przytkany jest zjazd na Obwodnicę Trójmiasta od strony estakady. Sama obwodnica zakorkowana jest aż do Karwin, choć warto wspomnieć, że poza tym na ekspresówce nie ma poważniejszych utrudnień. Utrzymuje się jeszcze spore poruszenie między Pogórzem a Kosakowem. W Rewie większego natężenia ruchu trzeba się spodziewać na Morskiej. W Pucku nogę z gazu zdejmujemy na Wejherowskiej i Wojska Polskiego. Dość spokojnie jest we Władysławowie, na nieco więcej aut można napotkać na Żeromskiego i Drodze Chłapowskiej. Nad samym morzem, na wojewódzkiej 215-stce, przytyka się przede wszystkim odcinek od Jastrzębiej Góry do Karwi.

09:21

Na ulicach powiatu nie zrobiło się gęściej, niż przed godziną. W Wejherowie panuje spokój na krajowej 6-stce, gdzie spowalniać nas będą jedynie światła. W centrum miasta również nie utniemy w korkach, w nogę z gazu ściągniemy jedynie na 12 Marca czy Chopina. Wciąż są delikatne utrudnienia w okolicach Górki Gościcińskiej i ulicy Zamostnej w Bolszewie. W Redzie dość gęsto n a krajowej 6-stce. Tam czekają nas punktowe spowolnienia na całej trasie do Rumi, gdzie mapa wskazuje nam informację o robotach drogowych na wysokości wiaduktu, w tym miejscu widać też największe utrudniania. Wolniej pojedziemy też Starowiejską. W Gdyni dobre informacje, korki na Hutniczej odpuszczają, nie przytyka się już zjazd z Obwodnicy i przejezdna jest też estakada. Wszystko wskazuje na to, że poranne poruszenie mamy już za sobą. Kierowcy jednak coraz liczniej uciekają do powiatu puckiego, gdzie największego zamieszania możemy spodziewać się w Pucku na Wejherowskiej czy w Żelistrzewie.

03.06.2020

10:24

Potrącenie pieszego w Rumi na krajowej 6-stce na wysokości wiaduktu. Korek w kierunku Wejherowa, wprowadzony został objazd.

22.05.2020

09:26

Może korkować się nieco wojewódzka 218-stka przy dojeździe do Krokowej. Spory ruch można dostrzec na skrzyżowaniu ulic Puckiej i Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Nad samym morzem zwalniamy też na wysokości Chłapowa i Cetniewa. Droga w stronę Helu przez półwysep może się przytykać w Jastarni. W miarę spokojnie jest za to na ulicach Pucka. Poranne utrudnienia nie odpuszczają jeszcze na ulicy Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też jeszcze na Szkolnej i Zamostnej w Bolszewie. Względny spokój panuje za to na krajowej szóstce między Lęborkiem a Wejherowem. Spowolnienie obejmuje przede wszystkim zjazd z Górki Gościcińskiej. W Wejherowie największego ruchu trzeba się spodziewać w obrębie śródmieścia, co dotyczy przede wszystkim ulic Sobieskiego, 3 Maja, Świętego Jana i Rzeźnickiej. Wolniej pojedziemy też Przemysłową, Rybacką i Ofiar Piaśnicy. W Redzie najwięcej problemów może sprawiać pokonanie Puckiej, zwłaszcza w okolicach przejazdu kolejowego. W Rumi natomiast utrzymuje się poranne poruszenie na węźle drogowym w pobliżu wiaduktu, w ciągu krajowej szóstki. Uspokoiła się nieco sytuacja drogowa na północy Gdyni. Nie najgorzej jeździ się też Hutniczą, która przytyka się głównie w okolicach wylotu Puckiej. Morska natomiast najbardziej przytyka się w pobliżu skrzyżowania z Chylońską na Cisowej. Podobnie jak przez cały poranek, nie ma większych utrudnień na całej długości Obwodnicy Trójmiasta.

08:29

Zagęścił się ruch na odcinku między Kochanowem a Kębłowem. Wolniej pojedziemy również ulicami Młyńską i Wilczka w Luzinie. Zwalniamy też na Zamostnej w Bolszewie. Niewiele pojazdów przemierza za to krajową szóstkę na odcinku z Lęborka do Wejherowa. Podobnie jak przed godziną, największego zagęszczenia ruch trzeba się spodziewać w okolicach Kębłowa i Gościcina. W Wejherowie również nie ma mowy o drogowych niespodziankach. Redukcja prędkości będzie konieczna na Sucharskiego, Sobieskiego, 3 Maja i Rzeźnickiej. W Redzie korkują się okolice świateł na Wejherowskiej, u wylotu Drogowców. Natomiast w Rumi zwalniamy na skrzyżowania Sobieskiego z Sabata. W Gdyni utrzymuje się spory ruch na północy miasta. Więcej aut można też napotkać na Hutniczej, głównie w okolicach skrzyżowania z Pucką. Morska korkuje się punktowo na Chyloni i Grabówku. Z kolei większych utrudnień nadal nie ma na Obwodnicy Trójmiasta. Miejscowe spowolnienia są możliwe na odcinku między Dębogórzem a Kosakowem. Przytyka się też wojewódzka 216-stka na wysokości Gnieżdżewa. Może też korkować się dojazd do Władysławowa od strony Swarzewa. W samym mieście biegi trzeba zredukować przede wszystkim na Drodze Chłapowskiej. Jadąc wojewódzką 215-stką w stronę Karwi, zwalniamy w Sławoszynie.