03.01.2025 13:00 0 WGC / PUP Tczew
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie rozpoczął realizację projektu 'Perspektywa na zatrudnienie II'. Program wspierany z Funduszu Europejskiego Społecznego Plus, oferuje różnorodne formy pomocy dla osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego, w tym m.in. staże i szkolenia.
Projekt jest skierowany do 290 osób zarejestrowanych w PUP Tczew, w szczególności młodych do 29. roku życia, osób długotrwale bezrobotnych, seniorów powyżej 55. roku życia oraz osób z niepełnosprawnościami. Celem programu jest poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących, w tym wsparcie rozwoju zawodowego.
W ramach projektu przewidziano różnorodne formy pomocy:
pośrednictwo pracy dla wszystkich uczestników,
staże zawodowe dla 110 osób (66 kobiet, 44 mężczyzn),
szkolenia, w tym z zakresu przedsiębiorczości, dla 180 osób (110 kobiet, 70 mężczyzn).
Realizacja projektu potrwa od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r. Jego budżet wynosi ponad 5,7 mln zł, z czego blisko 4,9 mln zł pochodzi ze środków wspólnotowych. Celem jest osiągnięcie 70-procentowego wskaźnika zatrudnienia w ciągu czterech tygodni po zakończeniu udziału w programie, co oznacza znalezienie pracy przez co najmniej 203 uczestników.
Uczestnicy w wieku 18–29 lat przejdą ocenę umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby uzupełnią swoje kompetencje w tym zakresie. Program zakłada również wsparcie w zakresie kluczowych obszarów, takich jak technologie medyczne, zielona energia czy technologie portowo-logistyczne, zgodnie z regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami Pomorza.
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zapewnia pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, w tym brak barier architektonicznych, windy, przestronne korytarze oraz toalety dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Budynek jest przyjazny zarówno dla klientów z psami asystującymi, jak i osób z ograniczeniami sensorycznymi.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.