19.04.2024 16:00 0 MS/KPP w Pruszczu Gdańskim

Niecodzienna paczka nadana do Polski. Próba przemytu okazu chronionego

Zdjęcie: KPP w Pruszczu

Niecodzienna paczka została nadana do Polski z odległego kraju, Adresat jednak jej nie otrzyma, ze względu na zawartość. Towar zabezpieczyli Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego Pocztowego w Pruszczu Gdańskim.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego Pocztowego w Pruszczu Gdańskim dokonali rewizji jednej z paczek pocztowych nadanych z Chin. Przesyłka miała trafić do odbiorcy krajowego. Tym razem jednak towar nie trafi do adresata. W paczce funkcjonariusze znaleźli czaszkę krokodyla (Crocodylia spp) należącego do gatunku chronionego Konwencją Waszyngtońska CITES. dowiadujemy się z komunikatu policji w Pruszczu Gdańskim.

Zdjęcie: KPP w Pruszczu

Policja przypomina, że przewóz przez granicę bez pozwolenia okazów roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem (CITES) oraz przedmiotów z nich wykonanych jest złamaniem przepisów o ochronie przyrody i naraża na poważne kary (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, wysoka kara grzywny, przepadek okazów).

Zdjęcie: KPP w Pruszczu

To już kolejna w tym miesiącu próba sprowadzenia do Polski nielegalnego okazu, który udaremniła Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa - mówi rzecznik prasowy PKAS podkomisarz Sebastian Pakalski.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...