18.04.2024 14:00 0 MS/Starogard Gdański

Historia kolei na Pomorzu. Wystawa w Starogardzie Gdańskim

Zdjęcie poglądowe, Pixabay

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak tworzono infrastrukturę kolejową w Prusach Wschodnich, kiedy powstały budynki dworcowe oraz komu służyła linia łącząca Berlin z Królewcem, warto zajrzeć do Ratusza Miejskiego w Starogardzie Gdańskim.

Współpraca Centrum Kultury Prus Wschodnich w Ellingen oraz Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim trwa już wiele lat. Dzięki niej powstało już sporo tematycznych wystaw.

Warto tu wspomnieć między innymi o wystawach pod tytułem “Zamki krzyżackie na ziemiach polskich”, “Fortyfikacje wojskowe na Warmii i Mazurach” czy “Łowiectwo w Prusach Wschodnich”, które przyciągały wielu odwiedzających.

W tym roku w Ratuszu Miejskim zostanie zaprezentowana wystawa "Od Kolei Wschodniej do dzisiaj Z dziejów kolei między Wisłą a Niemnem”.

W tym roku zostanie przedstawiony proces powstawania infrastruktury kolejowej w Prusach Wschodnich. Będzie można zobaczyć kiedy powstały budynki dworcowe, bocznice, parowozownie oraz warsztaty naprawcze.

Wystawa zacznie się 19 kwietnia o godzinie 17:00 i potrwa do 1 czerwca 2024 roku. Zobaczyć ją będzie można w Ratuszu Miejskim Starogardu Gdańskiego.

Kuratorami wystawy są dr Wiesław Gogan oraz Zbigniew Potocki.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...