20.11.2023 09:44 0 MS/KPP w Starogardzie Gdańskim

19 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

pixabay

Co roku w trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Wspominamy tych, którzy odeszli, lub ucierpieli w wyniku wypadków.

Święto zostało ustanowione w roku 1993 przez angielską organizację Road Peace. Najpierw nosiło nazwę Europejski Dzień Pamięci. Od 2005 roku decyzją ONZ stało się wydarzeniem ogólnoświatowym.

Ofiary wypadków drogowych

Wypadki drogowe zdarzają się każdego dnia. Codziennie dochodzi do tragedii, w których ktoś ginie, albo ulega ciężkim obrażeniom. Jednak ofiary wypadków to nie tylko ci, którzy stracili życie. Wypadek drogowy może nieść ze sobą wiele więcej ofiar. Matka, która straciła syna, mąż, który musi pochować żonę, rodzina, której zginęły dzieci - tych ludzi również możemy nazwać ofiarami wypadków.

W Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych pomyślmy nad bezpieczeństwem na drodze

Wspominając ofiary wypadków powinniśmy także zastanowić się, co możemy zrobić, abyśmy nie byli uczestnikami takich zdarzeń. Nasze decyzje mogą zaważyć na czyimś zdrowiu i życiu. Dlatego policja nieustannie apeluje o rozwagę podczas jazdy i przypomina o środkach bezpieczeństwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...