19.11.2023 15:16 0 MW

Ruszyła 23. edycja Szlachetnej Paczki. Wybierz rodzinę i daj jej szanse na lepsze jutro

Fot. Szlachetna paczka

"Pani Katarzyna pomimo trudności, jest bardzo sympatyczną i pogodną osobą. Tak zaczyna się jeden z wielu opisów znajdujących się w bazie Szlachetnej Paczki. To właśnie teraz ruszyła kolejna edycja, w której twój wybór może dać szansę na poprawę bytu. Naprawdę warto. A jak wybrać rodzinę i zmienić jej wiat na lepsze? O tym w tekście poniżej.

To już 23. edycja Szlachetnej Paczki. O co w niej chodzi i co to za akcja? Otóż wymyślona i zainicjowana akcja przez ks. Jacka Stryczka, która ma na celu nie tylko pomoc jednorazowo rodzinie, ale uruchomić w niej zapał i chęć poprawy swojego bytu. Inaczej, nie dawać wędki, ani ryby tylko mentalność wędkarza.

W obecnej edycji na stronie wwww.szlachetnapaczka.pl należy wybrać rodzinę, jakiej chce się pomóc.

Kociewie również bierze udział w akcji m.in. Skórcz, Starogard Gdański, Tczew, Smętowo Graniczne, Nowe, Osieczna więc warto pomóc naszym lokalnym rodzinom.

Fot. Szlachetna Paczka

Na zakładce wybierz rodzinę, wybieramy województwo i lokalizację, jaka nas interesuje i czytamy opis rodziny.

A ten zawiera:

  • co sprawiło, że znalazła się w takiej sytuacji,

  • piękno rodziny,

  • listę potrzeb, jakie należy spełnić, aby paczka była prezentem, a nie tylko kolejną zbiórką na rzecz osób potrzebujących.

Wówczas sami, z krewnymi lub kolegami np. z pracami możemy zrobić paczkę i zawieźć ją do magazynu w dniach 16-17 grudnia, czyli w tzw. weekend cudów.

Warto pomóc, a z doświadczenia pracy wolontariackiej w paczce wiem, że wielu rodzinom udało się pomóc i wyrwać z biedy, którą trapiła ich przez lata.

Uwierz w piękno rodzin, uwierz rodzinom, bo nie wszystko zależy od nich i daj im szansę na lepszy byt.

Więcej o akcji na stronie: www.szlachetnapaczka.pl


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.