14.11.2022 07:27 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Mieszkania od dewelopera – zwróć uwagę na kilka punktów!

Materiał Partnera

Istnieją dwa rodzaje rynków kupna i sprzedaży mieszkań: pierwotny i wtórny. Wiele osób chcących zostać właścicielami mieszkań wybiera pomiędzy tymi dwoma. Bardziej popularny jest zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, w szczególności w dużych miastach. Aby im pomóc, udzielamy następujących porad.

Kim jest deweloper?

Najbardziej krytycznym etapem przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym jest zorientowanie się, czym jest deweloper. Deweloper to inwestor, który buduje nieruchomości. W "Ustawie Deweloperskiej", zwanej również "Ustawą o ochronie nabywców", opisana jest definicja dewelopera. Zgodnie z ustawą podmiot, który zawiera z klientem umowę deweloperską, otrzymuje zadanie stworzenia prawa własności do lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i przeniesienia tego prawa na nabywcę nieruchomości. Oprócz nieruchomości przemysłowych, nieruchomości handlowych i budynków biurowych, deweloperzy mogą również inwestować w inne rodzaje nieruchomości. Deweloperzy muszą najpierw kupić grunt, zanim rozpoczną proces budowy mieszkania. W Gdańsku rynek nieruchomości jest niezwykle konkurencyjny. Niezwykle trudno jest deweloperom pozyskać ziemię. Na gdańskim rynku występuje duża konkurencja.

Informacje, które warto sprawdzić o deweloperze!

Przed podpisaniem umowy deweloperskiej kluczowe jest sprawdzenie dewelopera. Większość kupujących mieszkania zadaje sobie pytanie, czy wybrany przez nich deweloper będzie przestrzegał postanowień. Jednak, aby to sprawdzić, powinniśmy najpierw zbadać doświadczenie dewelopera. Doświadczenie dewelopera i zrealizowane przez niego projekty to pierwsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Wiele osób nie kupuje mieszkań od dewelopera, który dopiero zaczął budować i sprzedawać domy, ponieważ uważa, że jest on niegodny zaufania. Szczegółowe sprawdzenie dewelopera pozwala zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą oszustwa lub pomaga określić, czy deweloper będzie w stanie dokończyć inwestycję. Na przykład deweloper z Gdańska oferuje bezpłatne usunięcie wszelkich usterek, zgodnie z zapisami w umowie. Dla wielu potencjalnych nabywców ważny jest również termin realizacji inwestycji - chcą, aby budynek był szybko ukończony.

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z deweloperem

Niezwykle ważne jest dokładne przestudiowanie umowy deweloperskiej przed jej podpisaniem przez strony. Nakreśla ona prawa i obowiązki dewelopera wobec klientów. Zanim strony podpiszą umowę, deweloper musi przygotować prospekt informacyjny. Zadanie to musi zostać wykonane w momencie, gdy deweloper podaje do publicznej wiadomości informacje dotyczące rozpoczęcia procesu sprzedaży. Gdy potencjalny nabywca zażąda dostarczenia mu prospektu wraz z załącznikami, ważne jest, aby prospekt wraz z załącznikami został dostarczony. Zamknięcie mieszkaniowego rachunku powierniczego, otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy, gwarancja ubezpieczeniowa, otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancja bankowa należą do środków ochrony przysługujących zarówno nabywcy, jak i sprzedawcy (deweloperowi). Kupujący i sprzedający (deweloper), aby utrzymać umowę, muszą również spełnić warunki odstąpienia od umowy.

Jeżeli szukasz domu, czy mieszkania w Trójmieście i okolicach, to koniecznie odwiedź stronę dewelopera www.Activa.pl


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24