14.11.2022 09:07 0 MW/KPP w Tczewie

Zgłoś dane do Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa i czuj się bezpieczniej

Fot. Pixabay.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to podręczna informacja, w której możemy sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie. System tworzą nie tylko policjanci, ale też mieszkańcy. Dlatego mundurowi apelują, by na bieżąco zgłaszać sytuacje niebezpieczne, także poprzez system. Zgłoszenie jest anonimowe i proste. Ostrzeż innych, zgłoś zagrożenie.

Tczewscy policjanci przypominają mieszkańcom o możliwości internetowego kontaktu z policją. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w całej Polsce od kilku lat. Narzędzie sprawdza się jako praktyczny komunikator pomiędzy społeczeństwem i policją. Dzięki niemu każdy przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do Internetu może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa- zachęca do odwiedzenia aplikacji st. post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Jak mówią policjanci: Wystarczy kilka kliknięć, by zadbać o bezpieczeństwo w swojej okolicy.

Mieszkańcy dzięki tej interaktywnej aplikacji mogą wskazać funkcjonariuszom miejsca, które powinny zostać objęte ich rozszerzonym nadzorem.

Fot. KPP w Tczewie

Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych po używanie środków odurzających. Policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować- wskazuje funkcjonariuszka. — Każde ze zgłoszeń jest zweryfikowane przez policjantów, którzy w przypadku potwierdzenia zgłoszenia wyciągają konsekwencje prawne.

Przy pomocy aplikacji można też oznaczać miejsca, gdzie przebywają bezdomni.

Pamiętajmy, że nanoszone zagrożenia są anonimowe, a obsługa serwisu jest prosta i intuicyjna. Zachęcamy do korzystania z serwisu przy pomocy smartfona, tabletu lub komputera. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętaj jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112- podsumowuje Katarzyna Ożóg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24