28.08.2022 14:34 0 MW

One są wielkie! Co? Robaczki w Parku Gigantycznych Kociewskich Robaczków w Steklinie

Fot. gm. Lubichowo

Biedronka, skorek, mrówka i żuk leśny pierwszymi mieszkańcami Parku Gigantycznych Kociewskich Robaczków nad jeziorem w Szteklinie. Gmina Lubichowo ma nowy obiekt turystyczno-edukacyjny. Wójt gminy Andrzej Toczek prosi tylko o jedno - O zaniechanie aktów wandalizmu. Koszt inwestycji to 30 tys.zł.

Kociewie przyrodniczo ma się czym pochwalić. Teraz ma kolejny powód do dumy, bo nad jeziorem w Szteklinie został otwarty Park Gigantycznych Kociewskich Robaczków. Jest to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Fot. gm. Lubichowo

Długo się zastanawialiśmy w Urzędzie Gminy co zrobić na tym miejscu. Kiedyś na spotkaniu u Wójta Gminy Jacek Barszcz powiedział, że może zrobimy coś z gigantami i tak po rozmowach z Wójtem Gminy Andrzejem Toczkiem oraz Kierownikiem Referatu ds. Rozwoju Gminy Agnieszką Galant-Blechle jak i Magdaleną Kijak podinspektor ds. promocji, sportu, turystyki i współpracy z organizacjami pozarządowymi w Gminie narodził się pomysł utworzenia „ Parku Gigantycznych Kociewskich Robaczków” - piszą na swoim fejsbukowym profilu urzędnicy.

Fot. gm. Lubichowo

W środę 24 sierpnia wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście otworzyli park. A w nim zostały ustawione 4 robaczki, które możemy spotkać podczas wędrówek po lesie.

Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kaliska przy figurkach robaków stanęły tabliczki informacyjne. Na zlecenie Wójta Pan Sylwester Klamann wykonał ławki ”żabki”, natomiast pracownicy gminy z referatu Gospodarki Komunalnej zadbali o przygotowanie placu pod Park. Podziękowania należą się także Radnemu Edwardowi Błaszków za zaangażowanie w projekt- mówi wójt gminy.

Cała inwestycja wyniosła 30 000 zł. Wykonawcą figur jest Firma Wagner Projekt ze Słoszew woj. Kujawsko-Pomorskie.

Gmina ma w planach doposażenie w miarę możliwości parku o dodatkowe eksponaty.

Fot. gm. Lubichowo

Mamy nadzieję, że to miejsce będzie nie tylko atrakcją turystyczną ale też będzie pełniło rolę edukacyjną i rozrywkową.

Fot. gm. Lubichowo

Apelujemy też do wszystkich mieszkańców i turystów Szteklina o nieniszczenie tego co tam zostało zrobione. Obiekt jest monitorowany. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszego Parku- zwraca uwagę wójt Toczek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24