03.10.2021 13:00 0 MW

Fałszywy policjant wyłudził od 71-latki kilkadziesiąt tysięcy

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Pomimo licznych apeli wciąż seniorzy oszukiwani są metodą "na wnuczka" lub "na funkcjonariusza CBŚ". Właśnie w ten sposób okradziona została 71-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego.

Nieświadoma zagrożenia mieszkanka powiatu starogardzkiego straciła ponad 36 tysięcy zł. Oszukał ją złodziej metodą na "funkcjonariusza CBŚ".

Ofiarami oszustw przeważnie padają osoby starsze - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych KPP w Starogardzie Gdańskim.

Fot. Pixabay.pl

Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej nawiązują z ofiarą kontakt telefoniczny, podają się za członka rodziny czy też za funkcjonariusza policji. Rzekomy krewny z różnych powodów nagle potrzebuje pieniędzy. Przekazana lub przelana na wskazany rachunek kwota ma uchronić członka rodziny przed kłopotami - ostrzega rzecznik policji.

Schemat na fałszywego policjanta wygląda podobnie z tym, że "policjant" ostrzega go, że jego pieniądze są zagrożone. Ufny senior nieświadom niczego, że został "wkręcony" przekazuje pieniądze. Po czym dopiero później okazuje się, że spotkał oszusta. Tak było też w przypadku mieszkanki powiatu starogardzkiego. Seniorka uwierzyła osobie podszywającej się pod funkcjonariusza CBŚ, w wyniku czego 71-latka straciła oszczędności na kwotę powyżej 36 tys. zł. Zrobiła to na polecenie oszusta i tak jak chciał, wyrzuciła przez okno wspomnianą wcześniej gotówkę.

PAMIĘTAJMY!!! 

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom policję, dzwoniąc na numer 112. Chroń swoje pieniądze i nie daj się oszustom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24