20.09.2021 14:45 0 MW

Boisko to nie śmietnik

Fot. UMiG Pelplin

**Niepokojący apel pojawił się na portalu samorządu pelplińskiego. Samorządowcy zwrócili uwagę na ilość śmieci pozostawionych przez użytkowników na nowo otwartym boisku na Pólku. Miasto już szykuje się do walki ze śmieciarzami. **

Tego już wszyscy mają dość. Nowo otwarte boisko na Pólku w Pelplinie, z którego wszyscy się cieszyli wygląda jak wielki śmietnik. Jak przyznają urzędnicy, boisko ma wielu amatorów sportu i jest chętnie wykorzystywane w celach rekreacyjnych, co ich bardzo cieszy, jednak nie to co po nich zostaje. Plastikowe butelki, czasem również te po alkoholu, jakiś papier lub inne opakowania leżą w pobliżu bramek, trybun i koszy na śmieci. A wystarczyło by je podnieść lub od razu wrzucić do koszy, tak blisko stojących.

Władze Pelplina mają już dość i zapowiadają wyciągnięcie konsekwencji od brudzących otoczenie.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, obiekt został właśnie wyposażony w system monitoringu. Z całą stanowczością informujemy, że wobec kolejnych prób aktów wandalizmu czy też zaśmiecania będą wyciągane odpowiednie konsekwencje -mówią urzędnicy pelplińskiego ratusza.

Pelplinianie, w tym pracownicy urzędu wierzą, że ten stan się poprawi. Kiedy? Nie wiadomo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24