16.09.2021 08:33 0 mat.pras. Artykuł sponsorowany

Pożyczki ratalne na dowolny cel

mat.pras.

Brak gotówki to poważny problem. Bez oszczędności i odpowiednio wysokich dochodów miesięcznych trudno zrealizować wiele pilnych wydatków. Awaria samochodu, konieczność przeprowadzenia remontu w pokoju dziecka, czy też przygotowania pociechy do pójścia do szkoły potrafią spędzać sen z powiek. Jeśli cierpi się z powodu niedoboru gotówki, pomimo że ma się stałą pracę, można skorzystać z pożyczki ratalnej. Dzięki niej znacznie łatwiej poradzić sobie z dużymi wydatkami. Sprawdź, czym jest pożyczka ratalna i dlaczego warto z niej korzystać.

Pożyczki ratalne - co to takiego?

Pożyczki ratalne supergrosz to nic innego jak łatwo dostępne, szybko przyznawane pożyczki pozabankowe. Można zaciągnąć je bez wychodzenia z domu i bez spełniania wielu skomplikowanych warunków. Pożyczkobiorca ma prawo zawrzeć umowę przez internet i otrzymać pieniądze prosto na konto. Pożyczkę spłaca się w dogodnych ratach miesięcznych.

Udzielenie pożyczki jest możliwe bez względu na wysokość dochodów miesięcznych. Pożyczkobiorca może zdecydować się na nią, nawet gdy zarabia najniższą krajową. Decyzja firmy pożyczkowej zależy jedynie od pozytywnej oceny zdolności kredytowej, której dokonuje się głównie na podstawie wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli pożyczkobiorca jest niezadłużony i w przyszłości terminowo spłacał zobowiązania, może mieć pewność, że uzyska potrzebną kwotę. Warunkiem udzielenia pożyczki jest również brak egzekucji komorniczej i innych działań ze strony komornika.

Całkowity koszt pożyczki ratalnej

Zanim podpisze się umowę pożyczki ratalnej w supergrosz powinno się sprawdzić, jaka jest roczna stopa oprocentowania w przypadku wybranego produktu. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wskazuje, ile należy oddać firmie pożyczkowej w zamian za pożyczenie pieniędzy. Im wyższa jest RRSO, tym droższy jest kredyt. Zwykle pożyczkodawcy opierają się reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej, jednak najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, ile wynosi wysokość miesięcznych rat i łączna suma odsetek w konkretnym przypadku. Firma pożyczkowa ma obowiązek poinformować klienta, jakie są całkowite koszty wybranej przez niego oferty.

Całkowita kwota pożyczki powinna uwzględniać nie tylko wysokość oprocentowania, ale i koszty związane z ubezpieczeniem, prowizją i innymi opłatami około kredytowymi. Pożyczkodawca powinien rozpisać wysokość każdego z nich w umowie pożyczki lub harmonogramie dostarczonym do klienta. Brak spełnienia tego warunku ze strony firmy pożyczkowej jest karalny. Poszkodowany klient ma prawo zgłosić się do Urzędu Ochrony Klienta i Konsumenta w celu w celu złożenia skargi. Jednocześnie może odstąpić od nieuczciwej umowy. Ma na to 14 dni od jej zawarcia. Nie musi przy tym podawać żadnej przyczyny zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim.

Kiedy sięgnąć po pozabankowe pożyczki na raty?

Korzystanie z pożyczek pozabankowych jest popularne wśród szerokiego grona Polaków. Wybierają je zarówno młodsze, jak i starsze osoby bez względu na wysokość dochodów. Popularność pożyczek ratalnych wynika przede wszystkim z ich wysokiej dostępności. Można uzyskać je bez zbędnych formalności i bez wychodzenia z domu. Niestety, jest to zaleta, która może przerodzić się w wadę, jeśli nie zachowuje się zdrowego rozsądku. Zaciągnięcie pożyczki powinno być dokładnie przemyślane. Powinno się posiadać odpowiednie środki na jej spłatę, by nie popaść w zadłużenie. Jeśli zarabia sie zbyt mało lub nie ma się stałych dochodów, powinno się zrezygnować z zaciągania pożyczki. Z chwilówką lepiej zaczekać do czasu, aż ustabilizuje się swoją sytuację finansową.


Czytaj również: