11.09.2021 23:11 0 MW

Szlachetna paczka ogłosiła nabór na wolontariusza

Fot. MW

Rozpoczęła się 21. edycja Szlachetnej Paczki. Przeszkoleni liderzy ruszyli w poszukiwaniu ludzi do pomocy. Daj się poznać i dołącz do najlepszej ekipy, zmieniającej świat na lepsze.

Do 30 września trwa nabór do jednego z największych projektów pomocowych w Polsce. Ruszyła Szlachetna Paczka.

Fot. Szlachetna Paczka

Jeśli chcecie wiedzieć kim jest Super W, czyli wolontariusz Szlachetnej Paczki, to możemy odpowiedzieć, że jest to osoba odpowiedzialna za los projektu, a przede wszystkim za kontakt z podopiecznymi i darczyńcami. To osoba empatyczna i przeszkolona o co dba Stowarzyszenie Wiosna, pomysłodawca akcji. To osoba, która chce być potrzebna i ma radość z pomagania. Przede wszystkim to człowiek, który wchodząc do nowej rodziny chce jej pomóc i dać impuls do zmiany, aby bieda jaką u nich zostaje nie towarzyszyła im przez kolejne lata. Jak to mówił założyciel Stowarzyszenia Wiosna ks. Jacek Stryczek, w której akcja ruszyła: My nie dajemy ryby, my nie dajemy wędki. My dajemy mentalność wędkarza. Tę mentalność i pomocną dłoń właśnie wyciąga i pomaga w sobie zaszczepić wolontariusz.

Fot. MW

Pani Danka i jej wymarzony tort, tylko dla niej, taki jaki chciała.

Ktoś chętny? Jeżeli tak, to wystarczy wejść na stronę Szlachetnej paczki i wypełnić formularz. Następnie wciągu dwóch, może trzech dni lider rejonu skontaktuje się z osobą zainteresowaną i zaprosi do współpracy. Warto zrobić to już dzisiaj i to w wielu punkach na Kociewiu.

Rejony zostały utworzone w Tczewie, Starogardzie Gdański, Skórczu, Gniewie, Czarnej Wodzie, Nowem nad Wisłą, Świeciu nad Wisłą i Pelplinie.

Nie bądź obojętny na los potrzebujących, dołącz i zostań super bohaterem, zostań Super W.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24