12.05.2021 14:58 0 NW/UM w Tczewie

Tczewskie osiedla pokryją kwiaty

Fot. UM w Tczewie

Krwawniki, bławatki, chabry, stokrotki – łąki kwietne poprawiają estetykę miasta i stanowią doskonały element małej retencji. Wkrótce takowe powstaną w Tczewie.

Roślinność łąkowa jest naturalnym siedliskiem pożytecznych owadów i innych drobnych zwierząt. Jest to też ekologiczne rozwiązanie antysmogowe, ponieważ łąki kwietne pochłaniają dwutlenek węgla i oczyszczają powietrze z pyłu.

W najbliższym czasie łąka kwietna składająca się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, traw i bylin ma powstać na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z ul. Forsterów na Os. Witosa, która zajmuje łącznie ponad 1000 m² - czytamy na oficjalnej stronie Tczewa.

Podłoże ma zostać wyrównane, oczyszczone z gruzu i wzbogacone warstwą ziemi urodzajnej. Przestrzeń miejska wzbogaci się o takie kwiaty jak: chabry, bławatki, nagietki lekarskie, faceliny błękitne, łubiny żółte, maki, gipsówki, krwawniki, stokrotki czy koniczyny białe.

Planuje się jedno koszenie po zakończeniu sezonu wegetacyjnego, aby umożliwić naturalne rozsiewanie się nasion roślin jednorocznych – informuje tczewski ratusz.

Kolejna łąka ma powstać w sąsiedztwie ul. Topolowej na Suchostrzygach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24