12.05.2021 15:00 1 NW/pomorskie.eu

Podczas Pól Nadziei uzbierali ponad 300 tysięcy złotych

Źródło:pomorskie.eu

Z uwagi na pandemię tegoroczne Pola Nadziei odbywały się głównie w internecie. Nie przeszkodziło to jednak w zebraniu pokaźnej sumy ponad 300 tys. zł. Środki trafiły do siedmiu pomorskich hospicjów.

Organizatorzy liczyli, że uda się zebrać 100 tysięcy. W sumie do wirtualnych i tradycyjnych puszek trafiły 334 tys. zł.

Ze względu na pandemię i ograniczenia w prowadzeniu zbiórek tradycyjnych zakładany cel był skromniejszy. Tymczasem mobilizacja mieszkańców Pomorza przeszła oczekiwania wszystkich. Udało się zebrać ponad trzy razy tyle – mówi Paweł Ryta, koordynator ds. PR i kontaktu z mediami Fundacji Hospicyjnej.

Pieniądze trafią do siedmiu pomorskich hospicjów, m.in. Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio i pozwolą zapewnić ciężko chorym opiekę. W pomoc pomorskim hospicjom włączyli się mieszkańcy wielu miast. Działały skarbonki internetowe: na stronie Pola Nadziei na Pomorzu, na zrzutka.pl czy na facebooku.

W dniach 23-25 kwietnia można było wziąć udział w marszobiegu "Żonkilowa droga". Około 1000 osób uczestniczyło w challenge’u na facebooku i instagramie, robiąc sobie zdjęcia z żółtym motywem i oznaczając je hasztagiem #polanadzieinapomorzu.

Źródło:instagram


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24