08.04.2021 08:32 6 raz/pomorskie.eu

Pomorzanie łatwiej znajdą pracę

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Kilkuset mieszkańców Pomorza z każdego powiatu będzie mogło skorzystać z profesjonalnej pomocy w poszukiwaniu pracy. Rusza specjalny program wart miliony złotych.

Program Praca dla Pomorzan poprowadzą wszystkie powiatowe urzędy pracy w województwie pomorskim, a samorząd przeznaczył na niego 6 mln zł.

Prawie 700 Pomorzan będzie mogło skorzystać z warsztatów, doradztwa i wsparcia w poszukiwaniu zatrudnienia lub w budowaniu nowej ścieżki kariery. Będzie też specjalny moduł dla osób, które straciły pracę przez pandemię koronawirusa – informują przedstawiciele pomorskiego samorządu.

I podkreślają, że udział w programie Praca dla Pomorzan jest szansą na podniesienie kompetencji, zdobycie doświadczenia zawodowego i znalezienia pracy.

Dla uczestników przygotowano szkolenia, warsztaty, płatne staże, a nawet refundację dojazdów do pracy. Osoby, które chcą rozwijać własny biznes, mogą korzystać z dotacji na założenie działalności gospodarczej. W tegorocznej edycji dodano moduł specjalny dla osób, które straciły zatrudnienie z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19. Priorytetem programu jest to, by takie osoby możliwie najkrócej pozostały bez pracy – czytamy w komunikacie urzędu marszałkowskiego.

Uczestnikami programu mogą zostać w szczególności bezrobotni w wieku 30-50 lat, pochodzący z obszarów wiejskich, bez kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24