22.01.2021 09:10 0 raz

Kilogramy marihuany, amfetaminy i kokainy [FILM]

379-158362.jpg

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zorganizowali akcję, w wyniku której na czarny rynek nie trafi znaczna ilość środków odurzających. Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, do którego należały zabezpieczone narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W środę (20 stycznia) po południu kryminalni ze Starogardu Gdańskiego podczas akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających. Narkotyki zostały odnalezione w jednym z budynków na terenie miasta.

Interweniujący w tej sprawie policjanci w czasie przeszukania mieszkania znaleźli na podłodze w sypialni oraz w domowej siłowni worki, w których znajdował się susz roślinny oraz biały i żółty proszek. W wyniku pracy operacyjnej i dokładnie zaplanowanych działań, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,7 kg marihuany, ponad 600 gramów amfetaminy oraz kokainę. W tym samym mieszkaniu śledczy znaleźli również znaczną ilość pieniędzy. Obecnie policjanci ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone narkotyki i gotówka - poinformował asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Kryminalni zatrzymali także 39-latka podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi.

Teraz mieszkaniec powiatu starogardzkiego usłyszy zarzuty, a policjanci wystąpią do sądu za pośrednictwem prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności - dodał przedstawiciel starogardzkich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24