07.01.2021 13:30 0 WH/pomorskie.eu

Ruszyły zgłoszenia kandydatur do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2020

Fot. archiwum

Pomorska Nagroda Artystyczna to prestiżowe wyróżnienie przyznane artystom z regionu, którzy w minionym roku byli autorami wybitnych dokonań lub przyczynili się do powstania wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lutego 2021 roku.

Prawo do zgłaszania kandydatur do Pomorskiej Nagrody Artystycznej mają m.in. dotychczasowi laureaci Nagrody, stowarzyszenia i związki twórcze, instytucje kultury, organy administracji publicznej czy media.

Prosimy o zgłoszenie trzech najlepszych twórców, autorów najciekawszych wydarzeń roku 2020, zasługujących na wyróżnienie Pomorską Nagrodą Artystyczną w kategorii Kreacje Artystyczne, jednej kandydatury do Pomorskiej Nadziei Artystycznej oraz jednej kandydatury do nagrody w kategorii Mecenat Kultury - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Wypełnione i podpisane wnioski należy zgłosić do 15 lutego 2021 roku za pomocą poczty tradycyjnej, drogą elektroniczną lub w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku.

Przypominamy, że Kapituła Nagrody rozpatrywać będzie jedynie wnioski dotyczące wydarzeń artystycznych, które odbyły się w roku 2020. Podkreślamy, że Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną za całokształt twórczości przyznaje osobiście Marszałek Województwa Pomorskiego - czytamy dalej na stronie internetowej pomorskie.eu

Więcej informacji na temat Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2020 znajdują się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24