31.12.2020 15:54 0 raz

Sprzedał wypożyczone auto, bo potrzebował pieniędzy...

źródło: KPP Starogard Gdański

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo przywłaszczenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca najpierw wypożyczył warty 15 tys. złotych samochód marki Kia, a następnie nie zwracając go do wypożyczalni, sprzedał innej osobie.

W poniedziałek 28 grudnia policjanci z Tczewa przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że 25-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego przywłaszczył sobie samochód marki Kia Sorento. Samochód ten należał do firmy, która oferuje między innymi usługi w zakresie wypożyczania pojazdów. Pracujący nad tą sprawą mundurowi ustalili dodatkowo, że sprawca potrzebował pilnie pieniędzy i sprzedał wypożyczony wcześniej samochód.

Powiadomieni o całym zdarzeniu tczewscy funkcjonariusze współpracując z kryminalnymi z Pruszcza Gdańskiego jeszcze tego samego dnia zatrzymali mieszkańca powiatu gdańskiego. Interweniujący w tej sprawie stróże prawa odzyskali również przywłaszczony samochód, który zwrócili prawowitemu właścicielowi. Zatrzymany przez mundurowych 25-latek trafił do policyjnego aresztu – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzut dotyczący przywłaszczenia mienia, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24