23.11.2020 14:30 0 raz

Podziel się zakupami – uratuj święta!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Zróbmy „Święta godne, a nie głodne!” - zachęcają pracownicy tczewskiego ratusza. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się po raz 24. Ze względu na pandemię akcja odbędzie się w nowej formule.

„Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie miało inny charakter – zbiórki w sklepach odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach – czytamy w komunikacie tczewskiego magistratu.

Akcja została też wydłużona – potrzebującym można pomóc do 28 listopada w ponad 2200 sklepów w całej Polsce. Dodatkowo uruchomiony został sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej – dodają urzędnicy.

W zbiórce bierze udział 28 Banków Żywności, w tym również Bank Żywności w Tczewie pomagający ponad 20 tysiącom osób z województwa pomorskiego.

Według danych GUS w Polsce około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą mniejszą niż 600 zł. Każdego dnia osoby starsze, chore, niepełnosprawne, samotni rodzice stają przed dylematem: czy zapłacić rachunki, kupić leki czy jedzenie. Obecny kryzys spowodowany pandemią te trudności jeszcze pogłębia. Do Banków Żywności zwraca się coraz więcej osób w potrzebie, osób, które straciły źródło dochodu i nagle znalazły się w bardzo złej sytuacji życiowej. Pomagamy im m.in. organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności, właśnie po to, żeby ten świąteczny czas mogli przeżyć z godnością i usiąść przy pełnym stole wigilijnym.

Pełna lista sklepów i miejscowości, które obsługiwać będzie Bank Żywności w Tczewie w tym miejscu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24