13.11.2020 17:30 0 NW/gdynia.pl

'Odważni wygrywają' - dołącz do wirtualnego biegu charytatywnego Formozy

Źródło:pixabay.com

Pozostały jeszcze dwa dni, by pobiec w wirtualnym „Odważnym biegu”. Jeśli niestraszne ci wyzwania i lubisz aktywność – bieg jest właśnie dla Ciebie. Można wziąć w nim udział w dowolnym miejscu i czasie i to w słusznym celu, bo jest to część kampanii na rzecz profilaktyki raka jąder „Odważni wygrywają”.

Żołnierze Jednostki Wojskowej Formoza zachęcają do uczestnictwa w biegu. Nie ogranicza nas miejsce ani godzina. Do 15 listopada trzeba pokonać dystans przynajmniej 5,5 kilometra. Zapisy odbywają się elektronicznie, wystarczy wypełnić formularz i wpłacić wpisowe.

Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, pamiątkowy medal i nagrodę niespodziankę.

Mile widziani są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. A to dlatego, że właśnie panie odgrywają ważną rolę w profilaktyce raka jądra i mogą przekonać swoich partnerów do regularnych badań – czytamy na stronie gdyńskiego urzędu.

Wpisowe przeznaczone będzie na rozwój i realizację warsztatów dla młodzieży w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra.

Wirtualny bieg odbywa się w ramach kampanii „Odważni wygrywają”. Organizatorem jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, która propaguje profilaktykę raka jąder i zachęca do dbania o swoje zdrowie.

  • Bardzo się cieszę, że Gdynia od samego początku patronuje tej kampanii i współpracuje z organizatorami. Odważni wygrywają. Bądź odważny! Badaj się – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

To już 11. edycja akcji. Dołączają się do niej także gdyńskie restauracje.

Źródło:gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24