28.10.2020 08:15 0 raz

Uderzenie w nielegalny hazard – wpadł poszukiwany mężczyzna

fot. KPP Tczew

Tczewscy kryminalni po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczyli pięć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Dodatkowo policjanci zatrzymali znajdującego się tam 45-latka, który miał amfetaminę oraz był poszukiwany.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie 26 października przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli pięć nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych – poinformował asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Na tym nie koniec. Podczas akcji stróże prawa w plecaku znajdującego się w lokalu 45-letniego mężczyzny znaleźli pięć porcji narkotyków. Badanie testerem znalezionych substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo podczas sprawdzania zatrzymanego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo posiadania już wcześniej narkotyków sąd skazał mężczyznę na 3 miesiące pozbawienia wolności – opisuje przedstawiciel tczewskich mundurowych.

Śledczy przesłuchali już zatrzymanego 45-latka, któremu przedstawili zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Po przesłuchaniu mieszkaniec powiatu tczewskiego został odkonwojowany do aresztu śledczego.

Za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Właściciel automatów poniesie konsekwencje za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 3.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24