01.10.2020 16:59 0 raz

Czołowe zderzenie koło Skarszew – 4 osoby w szpitalu

fot. KPP Starogard Gdański

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj w pobliżu Skarszew na drodze powiatowej prowadzącej do Starogardu Gdańskiego. Po czołowym zderzeniu dwóch osobówek do szpitala trafiły cztery osoby. Śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

We środę (30 września) po południu dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w pobliżu miejscowości Skarszewy na drodze powiatowej prowadzącej do Starogardu Gdańskiego. Na miejsce udali się funkcjonariusze z pobliskiego posterunku, którzy wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady pozostawione na jezdni przez rozbite pojazdy.

Jak wstępnie ustalili mundurowi do wypadku doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu. 42-letni kierowca volkswagena, aby uniknąć zderzenia z bmw, którego kierowca zatrzymał się przed nim sygnalizując zamiar skrętu w lewo, zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Skarszew nissanem. Wskutek tego zdarzenia, w celu zdiagnozowania obrażeń do szpitala trafił kierowca oraz dwóch pasażerów volkswagena, a także pasażerka drugiego uczestniczącego w zdarzeniu auta. Wiadomo już, że kierowca nissana był trzeźwy – relacjonuje asp. sztab. Marcin Kunka, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

fot. KPP Starogard Gdański

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili świadków wypadku oraz zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

fot. KPP Starogard Gdański


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24