17.09.2020 08:30 0 raz

Akcja #sadziMY2020: ‘Drzewa są potrzebne nie tylko w lasach!’

fot. Lasy Państwowe

Sosna, świerk, lipa, a może jarzębina? Każdy będzie mógł posadzić własne drzewo. W ramach akcji #sadziMY2020 w piątek (18 września) pomorscy leśnicy za darmo rozdawać będą sadzonki. Jak podkreślają, drzewa są potrzebne, i to nie tylko w lesie.

Pomorscy leśnicy nie owijają w bawełnę i mówią wprost: „Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich".

Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas - podkreśla Karol Skonieczny z Nadleśnictwa Starogard.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa.

Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko! - zachęca Barbara Urban-Gnap z Nadleśnictwa Lubichowo.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych leśnicy przygotowali łącznie aż milion sadzonek.

Nadleśnictwo Starogard zaprasza po odbiór sadzonki do siedziby przy ul. Gdańskiej 12 w Starogardzie Gdańskim od godziny 9:00.

Z kolei leśnicy z Nadleśnictwa Lubichowo w celu odbioru darmowych sadzonek proszą o kontakt pod numerem telefonu: Radosława Krysiak, Starszy Specjalista Służby Leśnej, rzecznik prasowy. Tel.: +48 58 58 85 872 tel. kom.: +48 694 493 613; [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24