14.09.2020 15:55 0 raz

Pijana kobieta zaatakowała policjanta

fot. KPP Tczew

Tczewscy stróże prawa zatrzymali 20-letnią kobietę, która podczas interwencji zaatakowała jednego z funkcjonariuszy. Zatrzymana nietrzeźwa kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mieszkance powiatu tczewskiego zarzuty.

W miniony piątek (11 września) o godzinie 0:40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pijanej kobiecie, która miała dobijać się do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta.

Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz wysłał mundurowych z patrolówki. Po przyjeździe stróżów prawa pod wskazany adres, na klatce schodowej przed wejściem do mieszkania stała kobieta, która uderzała pięściami w drzwi. Mundurowi podczas rozmowy z 20-latką wyczuli od niej silną woń alkoholu oraz pouczali agresywną kobietę aby zachowywała się zgodnie z prawem – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Jednak 20-latka nie reagowała na wydane polecenia i zaczęła szarpać policjanta za mundur. Mundurowi byli zmuszeni użyć wobec niej chwytów obezwładniających i kajdanek.

W związku z zaistniałym przestępstwem naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, mundurowi zatrzymali kobietę, którą doprowadzili do policyjnego aresztu – czytamy w komunikacie tczewskiej komendy.

Śledczy po wytrzeźwieniu 20-latki przedstawili jej zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej. Za to przestępstwo grozi kara do lat 3 więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24