25.08.2020 12:30 0 raz

Bezpieczniej pojedziemy drogami wojewódzkimi

fot. UG Pelplin

To doskonała informacja dla kierowców na co dzień podróżujących trasami gminy Pelplin. Trwa modernizacja dróg wojewódzkich na jej terenie. Na czas prac jednak trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Na głównych drogach na terenie gminy Pelplin będzie się podróżować nie tylko wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Niebawem zakończony zostanie remont nawierzchni na pierwszym z przewidzianych do modernizacji odcinków drogi Wielki Garc – Międzyłęż (droga wojewódzka 229)

Warstwa asfaltu o łącznej grubości 7 cm została już położona, a obecnie trwają ostatnie prace związane ze wzmocnieniem poboczy mieszanką z kruszyw łamanych po obu stronach drogi. Do zakończenia pozostanie tylko odtworzenie oznakowania poziomego – informują pelplińscy urzędnicy.

Odcinkiem, który zostanie w tym samym standardzie zmodernizowany w następnej kolejności jest fragment tej samej drogi wojewódzkiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 91 w Rudnie do cmentarza w Wielkim Garcu. Długość obu zmodernizowanych odcinków wyniesie 4,185 km.

Na tym nie koniec.

Jako ostatni, przewidziany do remontu w tym samym zakresie, jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 230 Janiszewo – Janiszewko o długości 1,2 km. Inwestycja ta jest przewidziana do realizacji wczesną jesienią bieżącego roku – dodają przedstawiciele pelplińskiego urzędu. - Przepraszamy za utrudnienia w ruchu kołowym, w tym przede wszystkim wprowadzany czasowo ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie czujności i ostrożności podczas poruszania się w ciągu wyżej wymienionych dróg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24