23.08.2025 10:00 2 TS/PKP PLK SA
Polskie Linie Kolejowe SA zapowiadają zdecydowaną walkę z kradzieżami infrastruktury kolejowej. Spółka poinformowała, że planuje wprowadzić system nagród dla osób, które przekażą informacje pomocne w schwytaniu sprawców.
Decyzja zapadła po kolejnym przypadku kradzieży elementów sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 9, łączącej Warszawę Wschodnią z Gdańskiem Głównym. Tego typu zdarzenia to nie tylko duże straty finansowe dla PLK, ale również poważne utrudnienia dla podróżnych. Opóźnienia pociągów i zdenerwowanie pasażerów to realne konsekwencje złodziejskich działań.
PLK SA regularnie zmaga się z tego typu przestępstwami na terenie całego kraju. Aby zwiększyć skuteczność w ich zwalczaniu, spółka zdecydowała się na opracowanie programu nagradzania osób, które pomogą w ujęciu sprawców.
— Nie ma nic szlachetnego w kradzieży. Jest za to wiele dobrego w postawie obywatelskiej, na którą liczymy, przygotowując program pozwalający na wręczenie nagrody tym, którzy pomogą nam w schwytaniu złodzieja – podkreśla Rusłana Krzemińska, rzeczniczka prasowa PLK SA.
Spółka współpracuje w tej sprawie z Policją oraz Strażą Ochrony Kolei.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.