21.05.2025 11:00 0 MS/Starogard Gdański

Radwańska na żywo. Gwiazdy tenisa na lokalnym korcie

Zdjęcie: Starogard Gdański

Światowej klasy tenis, lekcje dla dzieci i emocje na najwyższym poziomie. Tak wyglądał sportowy weekend w Starogardzie Gdańskim, który gościł Agnieszkę Radwańską i Dawida Celta.

Setki fanów tenisa ziemnego zgromadziły się na kortach przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie, by zobaczyć na żywo Agnieszkę Radwańską – legendę światowego tenisa – oraz jej męża i trenera kadry narodowej Dawida Celta. Powodem ich wizyty był pokazowy mecz ze zwycięzcami Turnieju o Puchar Banku Spółdzielczego – Jarkiem Folwarskim i Piotrem Błaszczykiem z Gdyni.

To właśnie oni, po wygraniu zmagań z 11 innymi parami z regionu, zyskali szansę zmierzenia się z ikonami sportu. Mecz pełen był emocji i dobrego humoru. Radwańska z Celtem rozpoczęli po jednej stronie siatki, ale dla podkręcenia zabawy... zamienili się partnerami i kontynuowali grę po przeciwnych stronach kortu.

Zanim jednak rozpoczęła się rywalizacja, w godzinach porannych Agnieszka i Dawid przeprowadzili otwarty trening z najmłodszymi fanami tenisa. To właśnie ta część wydarzenia, jak podkreślił Dawid Celt, była dla nich najważniejsza.

Chodzi o to, by zachęcać dzieci do sportu. Nie musi to być tenis – ważne, by oderwały się od ekranów – mówił.

Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i autografów, a uśmiech Radwańskiej i entuzjazm uczestników mówiły jedno – Starogard pokochał tenis.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...