Politycy nie zabijajcie polskich mediów

05.07.2024 17:00 0 MS/Gmina Dragacz

Piknik Leśnika. Świętowanie 100-lecia Lasów Państwowych w Jeżewie

Pixabay

Siedziba Nadleśnictwa Dąbrowa w Jeżewie stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Pikniku z Okazji Dnia Leśnika. Tegoroczna edycja pikniku jest szczególnie wyjątkowa, gdyż zbiega się z obchodami 100-lecia Lasów Państwowych.

Bogaty program atrakcji

Piknik, który odbędzie się 6 lipca, oferuje szeroki wachlarz atrakcji, które z pewnością zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Stoisko gastronomiczne: Smakosze będą mieli okazję skosztować regionalnych przysmaków i potraw przygotowanych przez lokalnych kucharzy.

Prezentacja pracy leśnika: Interaktywne pokazy i opowieści przybliżą uczestnikom codzienną pracę leśników, ich zadania i wyzwania związane z ochroną lasów.

Promocja produktów drzewnych i pokaz maszyn leśnych: Prezentacje najnowszych technologii oraz produktów związanych z gospodarką leśną.

Wystawa „Pszczoły Wracają do Lasu”: Ciekawa wystawa połączona ze sprzedażą produktów pszczelich, promująca rolę pszczół w ekosystemie leśnym.

Wystawa „100-lecie Lasów Państwowych”: Historyczna wystawa ukazująca rozwój i znaczenie Lasów Państwowych na przestrzeni ostatniego stulecia.

Rozrywka i edukacja dla wszystkich

Występy artystyczne: Na scenie wystąpią ZPiT „Kociewianki” oraz Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”, prezentując regionalną muzykę i tańce.

Turniej siatkówki plażowej: Sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu dla wszystkich chętnych.

Kącik zabaw i konkursy dla dzieci: Specjalna strefa zabaw z licznymi konkursami, które zapewnią najmłodszym mnóstwo radości.

Pokaz rzeźbienia w drewnie: Fascynujące pokazy umiejętności rzeźbiarzy, tworzących dzieła z drewna przy użyciu pił mechanicznych.

Porady i pokazy z udzielania pierwszej pomocy: Ważne i praktyczne informacje oraz demonstracje ratownicze.

Stoisko edukacyjne ochrony jeży: Edukacyjne stanowisko poświęcone ochronie tych sympatycznych zwierząt.

Piknik z Okazji Dnia Leśnika to doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Wydarzenie promuje wiedzę o leśnictwie, ekologii i ochronie przyrody, a także integruje lokalną społeczność. W Nadleśnictwie Dąbrowa w Jeżewie czeka moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...