Politycy nie zabijajcie polskich mediów

18.06.2024 14:00 0 MS/KPP w Świeciu

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Kontrole autobusów w pomorskim pod lupą policji

Zdjęcie poglądowe, Pixabay

Aby zapewnić bezpieczny transport na letni wypoczynek, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało szczegółowy wykaz punktów kontrolnych dla autobusów przewożących dzieci i młodzież. Kontrole te mają na celu sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, uprawnień kierowców oraz ich trzeźwości.

Kontrole autobusów w wakacje 2024

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało szczegółowy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców przewożących dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek. Wykaz zawiera zestawienie punktów w całym kraju, w tym także w województwie pomorskim, wraz z numerami telefonów kontaktowych, pod którymi można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Co jest sprawdzane podczas kontroli?

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na:

Stan techniczny autobusu: Sprawdzane są elementy takie jak hamulce, oświetlenie, opony oraz ogólne wyposażenie pojazdu.

Uprawnienia kierującego: Weryfikowane są wszelkie wymagane dokumenty i uprawnienia kierowcy.

Stan trzeźwości kierowcy: Kontrole trzeźwości są kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Jak zgłosić kontrolę?

Aby usprawnić proces kontroli i uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji, zaleca się poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Sprawdź autobus online

Dodatkowo, na stronie bezpieczny autobus można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu, takie jak:

Zapewnienie bezpiecznego transportu dzieci i młodzieży to wspólny obowiązek, dlatego zachęcamy do korzystania z dostępnych narzędzi i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...