29.02.2024 08:01 0 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Przegrana w Poznaniu. Kociewskie Diabły uległy drużynie Enea Basket Poznań

Pixabay

Kociewskie Diabły przegrały w Poznaniu. W meczu, który odbył się 28 lutego 2024 r. w ramach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn Enea Basket Poznań zwyciężyła z zespołem ze Starogardu. To druga porażka SKS Fullimpexu pod skrzydłami nowego trenera. Do końca rozgrywek zostało 7 spotkań.

Pierwszą kwartę wygrała Duma Kociewia. Chociaż przewaga była nieznaczna, 14:12, to w sercu kibiców zapaliła się nadzieja.

Później było już gorzej, kolejne kwarty starogardzianie przegrali 20:25, 22:25 oraz 20:23.

Te niewielkie różnice wystarczyły, aby dać zespołowi Enea Basket Poznań zwycięstwo.

Drużyna z Poznania prowadziła dwukrotnie dłużej, niż starogardzianie, bo aż przez 24 i pół minuty, podczas gdy Fullimpex na prowadzeniu byli przez nieco ponad 12 minut.

Najwyższe prowadzenie Enea Basket Poznań wyniosło 14 punktów. Kociewskie Diabły najwyższym swoim prowadzeniem mogą się pochwalić w pierwszej ćwiartce. Wówczas mieli przewagę 8 punktów.

29 kolejka zacznie się już od początku marca. Kociewskie Diabły zmierzą się z liderem tabeli, Górnik Zamek Książ Wałbrzych. Spotkanie rozegra się 3 marca o godzinie 16:00.