18.01.2024 09:40 1 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

SKS Fullimpex Starogard Gdańsk przegrywa na własnym boisku. Kołobrzeg lepszy

Pixabay

Nie po myśli koszykarskiej Dumy Kociewia poszedł mecz z drużyną Senstation Kotwica Kołobrzeg. Przegrana w trzech pierwszych kwartach i remis w drugiej spowodowały, że Kociewskie Diabły spadły nieco w tabeli głównej.

Po dobrym rozpoczęciu nowego roku w rozgrywkach Pekao S.A. I liga Mężczyzn, drużyna ze Starogardu została zatrzymana.

Styczniowe spotkania

Na początku roku Duma Kociewia wysoko pokonała HydroTruck Radom, a niecały tydzień później zwyciężyła z drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska.

17 stycznia ulegli jednak zespołowi Senstation Kotwica Kołobrzeg. Wynik 99:107 dla koszykarzy z Kołobrzegu z pewnością jest niesatysfakcjonujący.

Podsumowanie meczu

17 stycznia spotkały się dwie drużyny będące bardzo blisko siebie w tabeli. SKS Fullimpex Starogard Gdańsk zajmował miejsce 6, a Senstation Kotwica Kołobrzeg plasował się na 8 pozycji.

Chociaż prowadzenie zespołu z Kołobrzegu nie było duże, to stałe. Goście wygrali 3 z 4 kwart. co zapewniło im zwycięstwo w całym meczu.

Kołobrzeg był na prowadzeniu przez przez 38 i pół minuty, podczas gdy Starogard niecałą minutę.

W oczy rzuca się też najwyższe prowadzenie. Gospodarze ze Starogardu mieli 1 punkt przewagi na początku meczu. Koszykarze z Katowic w pewnym momencie uciekli rywalom aż na 17 punktów.

Bilans pomeczowy

Spotkanie z 17 stycznia zmieniło klasyfikację generalną. Po 20 kolejce Pekao S.A. I liga Mężczyzn SKS Fulimpex Starogard Gdański z miejsca 6 spadł na 8 pozycję.

Tymczasem Sensation Kotwica Kołobrzeg awansował o jedno oczko i zajmuje teraz miejsce 7.

Już 20 stycznia Kociewskie Diabły zmierzą się z KKS Polonia Warszawa. Gospodarzem będzie drużyna z Warszawy.