13.01.2024 10:38 1 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Pewne zwycięstwo Kociewskich Diabłów! Koszykówka na najwyższym poziomie!

Pixabay

SKS Fullimpex Starogard Gdański wygrał piątkowy mecz koszykówki. Weegree AZS Politechnika Opolska w statystykach górowała nad zespolem ze Starogardu. Poza tym opolanie grali u siebie, co podobno bardzo pomaga. Duma Kociewia zdecydowanie zwyciężyła to spotkanie, przerywając świetną passę Opola.

Mecz 19 kolejki Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn stawiał Kociewskim Diabłom duże wyzwanie. Musieli się zmierzyć z drużyną uplasowaną wyżej od nich w tabeli, która w dodatku odnotowała 9 zwycięstw z rzędu. Tę passę SKS Fullimpex Starogard Gdański przerwał w pięknym stylu.

Zwycięstwo w każdej kwarcie

Mecz od początku toczył się pomyślnie dla starogardzian. Pierwszą kwartę wygrali 28:25. Po drugiej przewaga Kociewia nad Opolem również wynosiła 3 punkty - 42:39.

Od drugiej połowy przewaga ta zaczęła rosnąć. Trzecia kwarta skończyła się wygraną Dumy Kociewia 70:61. Całe spotkanie SKS Fullimpex Starogard Gdański wygrał 88:76.

Tabela

Dzięki temu zwycięstwu Kociewskie Diabły awansowały w głównej tabeli. Z 6 miejsca są obecnie na 4. Z wynikiem 31 punktów do lidera brakuje im już tylko jednego punktu.

Na samej górze tabeli wciąż góruje Górnik Zamek Książ Wałbrzych. Czy zostanie zdetronizowany?

Następny mecz Kociewskich Diabłów już 17.01.2024 r. o godz. 19:00. Zespół ze Starogardu zmierzy się z drużyną Sensation Kotwica Kołobrzeg.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 882 657 684.