15.12.2023 20:29 0 MW/KPP Tczew

Z dwóch tczewskich firm zginęły kable i elementy miedziane

Fot. KPP w Tczewie

Do 5 lat grozi mężczyźnie, który okradł dwie tczewskie firmy z elementów metalowych miedzianych i aluminiowych oraz kabli. Straty oszacowano na 14 tys. zł. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty kradzieży. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali powiadomieni o kradzieżach, do których doszło na terenie dwóch firm w Tczewie. Do akcji wyjaśniającej wytropienia złodzieja, wkroczyli kryminalni, którzy na podstawie zebranego materiału wytypowali sprawcę. Jak się okazało, za te dwie kradzieże odpowiada ta sama osoba.

We wtorek policjanci zatrzymali wcześniej wytypowanego 40-latka. Mieszkaniec Tczewa 8 grudnia wszedł na teren zakładu, z którego ukradł kable miedziane i aluminiowe o wartości 9 tysięcy złotych. Następnego dnia mężczyzna z posesji innej firmy ukradł metalowe elementy, których wartość właściciel oszacował na blisko 5 tysięcy złotych. Łączna wartość strat to blisko 14 tysięcy złotych- powiedziała sierż. Katarzyna Ożóg, oficer prasowa z KPP w Tczewie.

Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. O dalszym losie Tczewianina zadecyduje sąd.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.