16.12.2023 11:43 0 MS/SKS Fulimpex Starogard Gdański

Mecz koszykówki Astoria Bydgoszcz - Fulimpex Starogard. Kociewskie Diabły tym razem przegrały

Pixabay

Po serii zwycięstw Kociewskie Diabły zostały zatrzymane. Mecz rozegrany w Bydgoszczy z Enea Abramczyk w ramach 14. kolejki Bank Pekao S.A 1. Liga Mężczyzn od początku sprawiał problemy starogardzianom. Koszykarze z Kociewia mieli problem przede wszystkim z Filipem Małgorzaciakiem.

Zawodnik klubu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zdobył w meczu aż 28 punktów. Najlepszy wynik w drużynie Fulimpexu uzyskał Adrian Kordalski - 15 punktów.

Podsumowanie meczu

W trakcie spotkania prowadzenie zmieniało się aż ośmiokrotnie. Cztery razy zaistniał też remis. Wyniki końcowe kwart to 16:16 po pierwszej, 33:33 po drugiej, 32:53 dla Bydgoszczy po trzeciej i całe spotkanie zakończone zwycięstwem Astorii 60:73.

To trzecia kwarta przesądziła o porażce Starogardu. Podczas tej części meczu bydgoszczanie wysunęli się na trzynastopunktowe prowadzenie.

Tabela

Enea Abramczyk Astoria po wygranej z SKS Fulimpex zajmuje 2 miejsce w tabeli. Pozycję lidera utrzymał Górnik Zamek Książ. SKS Fulimpex Starogard Gdański po 14 kolejce spadł na 6 pozycję.

W ramach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn w tym roku Duma Kociewia zmierzy się jeszcze z WKS Śląsk II Wrocław 15 grudnia, AZS AGH Kraków 22 grudnia oraz MKKS Żak Koszalin 29 grudnia. Kibicujemy!