26.11.2023 11:53 1 MS/KP Starogard Gdański

Siedem bramek w meczu Starogardu z Unią Swarzędz na inaugurację rundy rewanżowej w III lidze

źródło: pixabay

W ramach 18. kolejki III ligi KP Starogard Gdański zagrał z Unią Swarzędz. Zielonym nie pomogło nawet granie u siebie. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. Było to zarazem spotkanie otwierające rundę rewanżową.

Spotkanie przebiegało dynamicznie. W ciągu pierwszych 21. minut gry padły aż dwa gole. Wynik spotkania już w 9 minucie otworzył Karol Zieliński. Napastnik Starogardu z pewnością nie był dumny z tego trafienia, bo była to samobójcza bramka. Gospodarze odpowiedzieli 12. minut później. Do wyrównania KP Starogard Gdański doprowadził po trafieniu Mikołaja Chacińskiego.

Więcej emocji pod bramkami obu drużyn było w drugich 45. minutach. Padło aż pięć goli. W 63. min. goście ponownie wyszli na prowadzenie tym razem za sprawą bramki zdobytej przez Dominika Chromińskiego. Ten sam zawodnik 'utonął' ponownie w objęciach kolegów w 74. minucie. Niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Unia prowadziła 3:1.

Na odpowiedź piłkarzy KP Starogardu Gdańskiego trzeba był poczekać do 81. minuty. Nadzieję na walkę jeszcze o korzystny wynik wlał w serca kolegów i kibiców KP Filip Łukasik. Tym samym końcówka meczu była emocjonująca. Oba zespoły jeszcze w 90 minucie zdołały strzelić po bramce. Po stronie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Nikodem Parulski, a czwartą bramkę dla Unii zdobył Kacper Borowiak. Ostatecznie KP Starogard Gdański przegrał 3:4.

W najbliższych dwóch tygodniach Zarząd Klubu podejmie decyzję odnośnie dalszych losów starogardzkiej drużyny na trzecioligowym szczeblu - poinformował w swoich mediach społecznościowych KP Starogard Gdański.

Listopadowy mecz KP z Unią był jednocześnie otwierającym rundę rewanżową w III lidze i ostatnim w 2023 roku. Następne spotkania zostaną rozegrane z początkiem marca 2024 rok.