12.01.2023 21:00 0 MW/UM w Tczewie

Do Tczewa wraca Mevo 2.0.

Fot. Mat.pras.

Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki pochwalił się na swoim profilu fajsbukowym, że do Tczewa wraca system Mevo 2.0. Są to elektryczne rowery, do wypożyczenia i jeżdżenia po ulicach miasta. Cała flota będzie nowa, z której będziemy korzystać w 16 gminach przez 6 lat. Do Tczewa trafi 125 rowerów i 28 stacji.

Cała flota Mevo 2.0 będzie fabrycznie nowa. To zmiana w umowie z nowym operatorem Mevo, na którą przystał Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Według wcześniejszych założeń operator miał w pierwszym okresie wykorzystać rowery dostarczone – przez firmę, która ze względu na problemy finansowe w innych polskich miastach ogłosiła upadłość i została sprzedana zagranicznym właścicielom. Mimo technicznej możliwości uruchomienia starych rowerów, firma z Barcelony zdecydowała się na rozpoczęcie systemu z całkowicie nową flotą- piszą na stronie przedstawiciele Obszaru Metropolitarnego.

iedy one będą?*nhhŃhýfirma ý Bike Global operator systemu stawia na jakość, **zostanie uruchomiony w ciągu najbliższego roku. Samorządy nie poniosą kosztów dostaczenia nowych rowerów. Do tego operator zobowiązany jest podpisaną wcześnie umową.

Rowery Mevo będą jeździć po ulicach 16 gmin metropolii przez 6 lat.

Starsze rowery będą w użytkowaniu, jednak stopniowo wymieniane na nowe.

Cześć rowerów z poprzedniej wersji systemu zostanie przekazana urzędnikom z gmin Obszaru Metropolitalnego do wykonywania obowiązków służbowych. Pozostałe rowery zostaną wystawione na sprzedaż- mówią przedstawiciele OMGGS. — Baterie z rowerów elektrycznych Mevo 1.0 mają zostać przekazane studentom Politechniki Gdańskiej. Młodzi naukowcy pracujący nad uruchomieniem nowoczesnego samochodu elektrycznego zbadają możliwości ich zastosowania w projektowanym pojeździe.

Włosi i Szwajcarzy wykonawcami rowerów i stacji.

Nowe modele rowerów produkuje włoska firma Vaimoo. Stacje ładowania baterii są produkowane przez szwajcarską firmę Nowe rowery elektryczne produkowane są obece u włoskiego producenta rowerów Vaimoo, produkującego e, Rotterdamie i Sztokholmie) specjalistyczne pociągi techniczne, części do satelit kosmicznych oraz systemy łączności. Poza produkcją i składaniem rowerów prowadzone są prace nad aplikacją oraz pozostałymi elementami systemu IT, systemami obsługi klienta i serwisu. Na zaawansowanym etapie jest uzgadnianie lokalizacji ponad 50 stacji ładowania baterii (zamówionych u szwajcarskiego producenta). Kompletowany jest zespół zarządzający systemem, który zaczął pracę w nowej siedzibie w industrialnej części gdańskiej dzielnicy Młyniska.

 

16 gmin OMGGSl z Mevo 2.0

Umowa z City Bike Global została podpisana na 6 lat. Do dotychczasowych 14 samorządów: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Żukowo, Reda, Pruszcz Gdański, Tczew, Sierakowice, Rumia, Somonino, Stężyca, Kartuzy, Puck i Władysławowo dołączyły Kolbudy i Kosakowo.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 4099 rowerów oraz 717 stacji:

w Gdańsku – 2 226 rowerów i 368 stacji,

w Gdyni – 1 137 rowerów i 144 stacje,

w Sopocie – 170 rowerów i 28 stacji,

w Tczewie – 125 rowerów i 28 stacji,

w Rumi – 79 rowerów i 23 stacje,

w Pruszczu Gdańskim – 92 rowery i 29 stacji,

w Redzie – 39 rowerów i 17 stacji,

w Kartuzach – 60 rowerów i 16 stacji,

w Pucku – 22 rowery i 14 stacji,

we Władysławowie – 44 rowery i 20 stacji,

w Sierakowicach- 15 rowerów i 5 stacji,

w Żukowie- 20 rowerów i 5 stacji, ^ w Somoninie- 10 rowerów i 2 stacje,

w Stężycy- 10 rowerów i 2 stacje,

w Kosakowie- 30 rowerów i 11 stacji,

w Kolbudach- 20 rowerów i 5 stacji.

Będziecie korzystać z rowerów?


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...