21.07.2022 22:31 0 MW

Pijany kierowca motocykla spowodował wypadek. 25-latek wraz z 19-letnią pasażerką trafili do szpitala

Fot. KPP Starogard Gdański

Niezatrzymanie się kierowcy do kontroli, poskutkowało wypadkiem jego i 19-letniej pasażerki. Ponadto mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływ alkoholu i nieposiadania uprawnień do kierowania pojazdami oraz jazdą bez aktualnych badań technicznych. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

To nie była spokojna noc dla starogardzkich mundurowych. W Czarnej Wodzie w pow. starogardzkim mundurowi dostrzegli kierowcę poruszającego się motocyklem z nadmierną prędkością. Mimo dawanych sygnałów przez funkcjonariuszy, kierowca nie zatrzymał się do kontroli prędkości, ponadto podjął próbę ucieczki. Nie trwało to długo, bo po dwukrotnym najechaniu na krawężnik stracił panowanie nad swoim jednośladem i przewrócił się.

Zarówno kierowca, jak i jego 19-letnia pasażerka doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala- mówi asp.sztab Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila. W celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem środków odurzających, pobrana została do badania krew.

Mundurowi sprawdzili policyjne kartoteki i okazało się, że mieszkaniec Kalisk nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi określonymi w kategorii A, a także na motocykl nie miał aktualnych badań technicznych.

25-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Mężczyzna, gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzuty dotyczący niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Poza tym 25-latek odpowie za kierowanie motocyklem bez wymaganych uprawnień oraz popełnione wykroczenia drogowe- dodaje rzecznik.

Jak przyznają policjanci tacy kierowcy nie są wyjątkami na polskich drogach, stwarzając śmiertelne zagrożenie ma drogach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...