02.09.2021 12:49 1 MW

Funkcjonariusze zlikwidowali linię produkcyjną amfetaminy wartą blisko 5 mln zł

Fot. MOSG.jpg

Starogardzka policja wraz z mundurowymi Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego oddziału Straży Granicznej zlikwidowała produkcję amfetaminy. Dotychczas zatrzymano trzy osoby, z czego jedną zwolniono. Trwa dalsze postępowanie.

Mieszkańcy woj. pomorskiego w Starogardzie Gdańskim zajmowali się produkcją amfetaminy. W chwili wejścia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie wraz z oddziałem Straży Granicznej na posesję zastali kompletną linię produkcyjną. Dzięki akcji udało się przechwycić narkotyki o wartości czarnorynkowej 4 mln 791 tys. zł i zatrzymać trzech mężczyzn.

Fot. MOSG.jpg

Działania zostały przeprowadzone 30 sierpnia. Na gorącym uczynku wytwarzania amfetaminy funkcjonariusze zatrzymali 36 i 40-latka. W wyniku przeszukania innej posesji w tym mieście zatrzymany został także 39-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 65 kg amfetaminy -mówi kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak- rzecznik prasowy MOSG.

Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim postanowiła o przedstawieniu zarzutów 36 i 40-latkowi za posiadanie i wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Za to przestępstwo grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Obecnie podejrzani na wniosek Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim przebywają w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy.

Natomiast 39-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu do 3 lat więzienia. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został zwolniony. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Według straży granicznej sprawa jest rozwojowa i być może niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdańskim prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24