31.08.2021 17:27 0 MW

Pobiegnij na dychę i oddaj cześć bohaterce niezłomnej

Fot. Lidia Birosz

Już 4 września na Stadionie Miejskim w Lubichowie odbędzie się I Pomorski Bieg Walki o Pamięć poświęcony bohaterce podziemia polskiego Danucie Siedzikównie Ince. Weź udział w biegu i oddaj jej cześć.

To już w tę sobotę 4 września wystartuje ze startu wspólnego bieg na cześć sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK. Punktualnie o godz. 11 na Stadionie Miejskim rozpocznie się IV Bieg "Bieg Inki" o Pamięć. Ponad 80 zawodników ruszy na trasę by przebiec 10 km po pięknych terenach kociewskiej gminy Lubichowo. Biegacze ścigać się będą w następujących kategoriach wiekowych: – od 18 do 29 lat, – od 30 do 39 lat, – od 40 do 49 lat, – od 50 do 59 lat, – 60+ z podziałem dla kobiet i mężczyzn.

Dodatkowo odbędzie się Bieg Samorządowca na dystansie ok. 200 metrów. IV Bieg to ostatni bieg poświęcony pomorskim miejscom pamięci. Poprzednie odbywały się w Czarnem, Wejherowie oraz Krępie Kaszubskiej.

Na wszystkich uczestników czekają medale, puchary, kubki, oficjalne stroje reprezentacji polskich olimpijczyków, poczęstunek i niezapomniana atmosfera. Wszystko to by oddać hołd Danucie Siedzikównie Ince. W tym roku mija, dokładnie 75 lat o zamordowania jej w więzieniu na ul. Kurkowej w Gdańsku.

Celem biegu jest propagowanie wśród mieszkańców Pomorza Środkowego wartości patriotycznych - miłości do Ojczyzny oraz przywracanie pamięci miejsc martyrologii XX wieku. Ponadto ma za zadanie krzewić zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Zapisów na bieg można nadal dokonywać na stronie:

Fot. Organizator


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24