09.04.2021 08:25 0 raz/nadmorski24.pl

Mevo z opóźnieniami – zostanie ogłoszony nowy przetarg

Mat. pras.

Czekają nas kolejne opóźnienia w uruchomieniu Mevo. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła wniosek Nextbike Polska. Natomiast Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot poinformował, że nie będzie odwoływał się od tego wyroku. To oznacza m.in. zmianę kryteriów wyboru wykonawców nowego systemu.

Pod koniec lutego informowaliśmy, że przetarg na nowe Mevo został przesunięty ze względu na odwołanie Nextbike do KIO. Spółka domagała się zmian zapisów przetargowych. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Pod koniec marca zapadł wyrok w tej sprawie. Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła wniosek Nextbike Polska. Podanie dotyczyło zmiany zapisów przetargowych m.in. wyłączenia możliwości oceny rowerów przez zamawiającego czy konieczności przedstawienia sposobu zarządzania systemem wraz ze szczegółową analizą kosztów i harmonogramem. Taka decyzja unieważniła prowadzone postępowanie przetargowe, które miało wyłonić wykonawcę projektu jeszcze w tym miesiącu. Ponadto KIO nakazała zmiany zapisów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w kryteriach wyboru wykonawcy.

Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot poinformował, że nie będzie odwoływał się od tego wyroku.

Byliśmy gotowi na zaproszenie wykonawców do składania ofert we wrześniu ubiegłego roku i rozstrzygnięcie przetargu. Kolejne odwołania Nextbike Polska w restrukturyzacji do KIO powodują wielomiesięczne opóźnienia w postępowaniu - mówi Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.

Po zmianach w dokumentacji, Obszar Metropolitarny ponownie zaprosi potencjalnych wykonawców do składania ofert.

Wszystkie warunki przetargowe zostały opracowane tak, by mieszkańcy metropolii dostali rowery i system najwyższej jakości. Stąd w zapisach znalazła się konieczność nie tylko oceny rowerów, ale także przedstawienia sposobu zarządzania systemem wraz ze szczegółową analizą kosztów i harmonogramem. Sposób zarządzania Mevo 1 pozostawiał wiele do życzenia, dlatego chcieliśmy, by wykonawca przedstawił komisji przetargowej sposób, w jaki zamierza zarządzać Mevo 2. Pozostali wykonawcy nie obawiali się tego zapisu, zupełnie inaczej niż w przypadku Nextbike Polska S.A. w restrukturyzacji – dodaje Glaser.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24