26.02.2021 10:03 0 raz

Przetarg na nowe Mevo przesunięty

mat. pras.

Przedsiębiorstwo Nextbike odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. Spółka domaga się zmian zapisów przetargowych. Z tego powodu Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot przesunął termin składania ofert. Wykonawcy mają czas do połowy marca.

To kolejne przesunięcie w przetargu na nowe Mevo. Pod koniec stycznia zakończył się dialog konkurencyjny. Wtedy to wyznaczono termin na składanie ofert na 2 marca.

Jednak Nextbike Polska ponownie odwołał się do KIO, domagając się zmiany niektórych zapisów przetargowych, w tym m.in. wyłączenia możliwości oceny rowerów przez Zamawiającego, czy konieczności przedstawienia sposobu zarządzania systemem wraz ze szczegółową analizą kosztów i harmonogramem. Rozprawa przed KIO odbędzie się w poniedziałek 1 marca – informuje Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS.

Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot zmienił termin składania ofert do 16 marca.

To nie pierwsze przesunięcie przetargu na nowe Mevo. W kwietniu 2020 roku został ogłoszony dialog konkurencyjny, do którego zgłosiły się trzy firmy, w tym Nextbike. Decyzją komisji przetargowej spółka została jednak wykluczona z dalszych rozmów, jako nierzetelny wykonawca. Spółka nie zgodziła się z tą decyzją i odwołała do Krajowej Izby Odwoławczej, która zdecydowała o unieważnieniu wykluczenia. Sąd uznał, że firmy nie można winić za działania NB Tricity, która była formalną stroną umów, mimo że firma ta należała do niej w 100 procentach jako spółka córka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24