22.02.2021 10:40 0 raz

Bezpieczniej i ładniej zrobiło się na kociewskich stacjach kolejowych

źródło: PKP PLK

**Pasażerowie z Kociewia i Trójmiasta - jak podkreślają kolejarze z Pomorza – zyskują lepszy dostęp do kolei a i estetyczniej robi się na pomorskich stacjach i przystankach. Wszystko to ma skłonić coraz więcej osób do korzystania z komunikacji szynowej. **

Korzystanie z transportu kolejowego robi się coraz bardziej popularne. Jednak, aby zdecydować się na tego rodzaju komunikację, podstawą jest bezpieczeństwo. Pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowali, że 2020 roku na bieżąco poprawiane były warunki podróży koleją.

Wygodniej można wsiadać do pociągów w Rokitkach Tczewskich. Wymieniono nawierzchnię peronów 1 i 2. Są nowe płyty z oznaczeniem krawędzi peronów osobom niewidomym i niedowidzącym – opisuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK.

Na sieci kolejowej jest coraz więcej wygodniejszych i bezpieczniejszych peronów. Dzięki wykonanym w zeszłym roku pracom,...

Opublikowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA Sobota, 20 lutego 2021

Na tym nie koniec.

Dla bezpieczeństwa podróżnych odnowione zostały linie ostrzegawcze na peronach na trasie z Trójmiasta do Warszawy, na odcinku Gdynia Chylonia – Prabuty. Bieżące prace to także poprawa estetyki stacji i przystanków. Pomalowane zostały ławki na stacjach Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Osowa, Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny oraz na liniach z Tczewa do Chojnic i z Tczewa do Bydgoszczy - podaje przedstawiciel kolejarzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24