11.12.2020 16:30 0 WH/Port Lotniczy w Gdańsku

Wiecha zawisła na budowie gdańskiego lotniska

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Gdańskie lotnisko buduje pirs, który ma być przedłużeniem terminalu pasażerskiego T2 w kierunku zachodnim. Po rozbudowie Port Lotniczy Gdańsk zyska prawie 16 tys. metrów kwadratowych. Prace mają się zakończyć pod koniec przyszłego roku.

Wiecha to tradycja budowlana. Wieniec jest zawieszny na dachu budynku jako znak zakończenia ważnego etapu prac.

Jak informuje gdańskie lotnisko inwestycja jest realizowana zgodnie z planem. Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, a mają zakończyć się w IV kwartale 2021 roku. Z powodu pandemii zawieszenie wiechy odbyło się w małym gronie oraz bez udziału gości.

Rozbudowujemy terminal po to, by w przyszłości obsłużyć naszych pasażerów, którzy niewątpliwie do nas wrócą w perspektywie roku lub dwóch. Budowa terminalu przebiega rewelacyjnie, ponieważ odbywa się w terminie. Mieścimy się też w kosztach, które sobie założyliśmy. W trakcie szalejącej pandemii to, co nam bardzo dobrze wychodzi, to jest właśnie budowa pirsu – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Obecnie kończy się montaż dachu. Montowana jest konstrukcja fasady północnej i południowej budynku. W środku trwają roboty murarskie i tynkarskie. Wykonywana jest izolacja termiczna. Ponadto umieszczane są kanały wentylacyjne oraz trasy kablowe instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

Dzięki rozbudowie terminalu pasażerskiego gdańskie lotnisko zyska ok. 16 tys. metrów kwadratowych. W nowym pirsie będą obsługiwani pasażerowie rejsów rozkładowych, którzy będą podróżować do krajów spoza strefy Schengen. Część obiektu będzie przeznaczona do obsługi pasażerów właśnie z tej strefy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24