21.09.2020 08:19 0 raz

Poszukiwani z Tczewa nie unikną sprawiedliwości

fot. KPP Tczew

Tczewscy kryminalni wczoraj zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Jednego z poszukiwanych zauważył policjant będący w czasie wolnym od służby.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Tylko jednego dnia (w czwartek 17 września) policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Zatrzymani przez stróżów prawa 28 i 64-latek byli poszukiwani listami gończymi, zaś 32-latek był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Zatrzymani mężczyźni byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości za popełnione głównie kradzieże.

Kryminalni przed zatrzymaniem osób ustalili, że poszukiwany 32-latek przebywa na jednej z ulic w Gdańsku i tam go zatrzymali. Kolejne ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 64-latka na terenie Malborka. Trzeciego z poszukiwanych 28-latka zlokalizował policjant z wydziału prewencji, który w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w Tczewie zauważył poszukiwanego mężczyznę. Funkcjonariusz na miejsce wezwał swoich kolegów z wydziału kryminalnego, którzy wspólnie po krótkim pościgu zatrzymali 28-latka – relacjonuje asp. sztab. Dawid Krajewski, specjalista ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Podczas sprawdzania policyjnych danych okazało się, że tczewski sąd wydał za zatrzymanym 64-latkiem list gończy za niezapłaconą grzywnę. 64-letni mieszkaniec Tczewa wpłacił zasądzoną karę 200 złotych, czym uniknął odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Zatrzymani 28 i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce trafią do aresztu śledczego, gdzie 32-latek spędzi tam najbliższe pół roku, zaś 28-latek odbędzie karę ponad roku i 7 miesięcy – podają tczewscy policjanci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24