30.07.2020 13:24 0 raz

Recydywista zaatakował mężczyznę i skradł mu pieniądze

fot, KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na mieszkańcu powiatu tczewskiego. Jak ustalili śledczy, sprawca w tym zdarzeniu przewrócił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu pieniądze.

20 lipca policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miło dojść dwie godziny wcześniej na terenie miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca w tym czasie na jednej z klatek schodowych przewrócił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu 1200 złotych, które miał w kieszeni od koszuli.

Pelplińscy policjanci zajmujący się tym zdarzeniem 28 lipca ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 49-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, następnie doprowadzili do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący rozboju – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Dodatkowo mundurowi odkryli, że 49-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi do 18 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24