We wszystkich miejskich szkołach podstawowych w Starogardzie Gdańskim zakończył się rok szkolny 2025/2026. Uroczystości były okazją do podsumowania mijających miesięcy nauki, wręczenia wyróżnień oraz złożenia życzeń uczniom rozpoczynającym wakacje.
W zakończeniach roku szkolnego uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, którzy odwiedzili poszczególne placówki. W imieniu samorządu przekazali uczniom, nauczycielom i rodzicom podziękowania za całoroczną pracę oraz życzenia bezpiecznych i udanych wakacji.
Z danych miasta wynika, że w tym roku edukację przedszkolną zakończyło 1035 dzieci, natomiast rok szkolny ukończyło 4290 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich znalazło się 565 ósmoklasistów, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
Zakończenie roku szkolnego było również momentem podsumowań i gratulacji dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, a także podziękowań dla nauczycieli i pracowników oświaty za ich zaangażowanie w proces edukacyjny.
Przed uczniami blisko dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku. Władze miasta przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas letnich wyjazdów i zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.