Funkcjonariusz SOP zaatakował nożem swoją rodzinę. Kułakowski: "Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło"

wtorek, 27 stycznia 2026
źródło: Nadmorski24.pl
źródło: Nadmorski24.pl

Na polecenie kierownictwa MSWiA Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA rozpoczęło czynności sprawdzające przebieg służby funkcjonariusza, który w Ustce zaatakował nożem swoją rodzinę. – Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się wydarzyło – przekazał w rozmowie z dziennikarzami Tomasz Kułakowski, wicedyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przed południem we wtorek, 27 stycznia 2026 roku, przed budynkiem MSWiA Tomasz Kułakowski wygłosił oświadczenie odnośnie tragicznych wydarzeń w Ustce.

Funkcjonariusz SOP-u służy w formacji od 23 lat – podkreślił Kułakowski. – Na początku października przeszedł badania okresowe, w tym właśnie badania psychologiczne, i na podstawie tego został dopuszczony do dalszej służby.

Wicedyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaznaczył, że "ze względu na trwające postępowanie prokuratorskie tylko tyle może przekazać". Zatrzymany funkcjonariusz SOP służył w Warszawie. Jak wyjaśnił rzecznik prasowy resortu mężczyzna "nie brał bezpośredniego udziału w żadnych czynnościach ochronnych najważniejszych osób w państwie".

Na polecenie kierownictwa MSWiA Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA rozpoczęło czynności sprawdzające przebieg służby funkcjonariusza. Natomiast SOP zawiesiła funkcjonariusza i wszczęła procedurę usunięcia go ze służby.

Z wielkim bólem informujemy o tragicznym zdarzeniu z udziałem funkcjonariusza SOP, który podczas urlopu zaatakował nożem pięcioro członków swojej rodziny. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 4-letnia córka funkcjonariusza. Składamy kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim. Służba Ochrony Państwa jest w kontakcie ze Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Słupsku, gdzie przebywają ranni członkowie rodziny funkcjonariusza. Dołożymy wszelkich starań w celu zapewnienia właściwej opieki lekarskiej i psychologicznej dla rodziny funkcjonariusza. Funkcjonariusz SOP od 23 lat służy w formacji, na początku października 2025 roku przeszedł badania okresowe, w tym psychologiczne i został dopuszczony do dalszej służby - czytamy w oświadczeniu SOP.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 26 stycznia 2026 roku, około godz. 21.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w Ustce przy ul. Bałtyckiej. Mundurowych wezwali sąsiedzi, których zaniepokoiły krzyki i płacz.

Jak przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce obezwładnili agresywnego 44-latka, który ranił nożem pięcioro członków swojej rodziny oraz siebie. Niestety, 4-letniej dziewczynki, pomimo długiej reanimacji nie udało się uratować. Ranne osoby zostały przewiezione do szpitali. Napastnik został zatrzymany i w asyście policjantów również został zabrany do szpitala.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Rekordowy maj na lotnisku w Gdańsku. Blisko 760 tysięcy pasażerów
Nowe
sobota, 6 czerwca 2026

Rekordowy maj na lotnisku w Gdańsku. Blisko 760 tysięcy pasażerów

Ogromny pożar hali magazynowej ze zniczami. Nad miastem unoszą się kłęby dymu [AKTUALIZACJA]
Ważne
Nowe
Aktualizacja
piątek, 5 czerwca 2026 1

Ogromny pożar hali magazynowej ze zniczami. Nad miastem unoszą się kłęby dymu [AKTUALIZACJA]

Płacił cudzą kartą w sklepach. 20-latek usłyszy zarzuty
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Płacił cudzą kartą w sklepach. 20-latek usłyszy zarzuty

Będzie więcej połączeń do Helu
piątek, 5 czerwca 2026 2

Będzie więcej połączeń do Helu

Ogień w pobliżu osiedla. Paliło się runo leśne
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Ogień w pobliżu osiedla. Paliło się runo leśne

Od wyborów do samorządności. Jak 4 czerwca odmienił Kociewie
Nowe
piątek, 5 czerwca 2026

Od wyborów do samorządności. Jak 4 czerwca odmienił Kociewie

Zagra w finale French Open. Pierwszy poważny sukces osiągnęła w Trójmieście
piątek, 5 czerwca 2026

Zagra w finale French Open. Pierwszy poważny sukces osiągnęła w Trójmieście

W tym miejscu królowa polskich rzek łączy się z zatoką. Można tam spotkać foki i bielika
piątek, 5 czerwca 2026

W tym miejscu królowa polskich rzek łączy się z zatoką. Można tam spotkać foki i bielika

Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska
piątek, 5 czerwca 2026 10

Marsz Równości przejdzie ulicami Gdańska

Alkohol za kierownicą roweru. Kolejne interwencje policji
Nowe
czwartek, 4 czerwca 2026

Alkohol za kierownicą roweru. Kolejne interwencje policji

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →